0
0
Gaz Metan

Pandurii la egalitate cu Gaz Metan in etapa a 13-a

Pandurii Tg.Jiu si Gaz Metan Medias au remizat, scor 0-0, in etapa a 13-a din Liga 1. Vedeti aici clasamentul actualizat in playout.

Pandurii Târgu Jiu: I. Popescu - Negoiţă (Pîrcălabu '75), Erico, Ene, Samson - Cioinac, Zaina - Hlistei, Păcurar, Surugiu (Hamed '59) - Batin (Negruţ '87). Antrenor: Flavius Stoican.

Gaz Metan Mediaş: Greab - Creţu (C. Petre '87), Trtovac, Buzean, Rugasevici - Zaharia, Bic - Al. Munteanu, Olaru, Lupu (Trif '46) - Buziuc (Danci '78). Antrenor: Cristian Pustai.

Cartonaş galben: Zaharia '70.

Arbitri: Radu Petrescu (central) - Radu Ghinguleac, Vladimir Urzică (asistenţi) - Iulian Călin (rezervă).

22:22

Final de meci la Severin.

90'

Minge in careu pentru Negrut, acesta il pacalest epe Trtovac si suteaza in plasa laterala.

90'

Contraatac al Pandurilor prin Negrut, acesta intra in careu si cauta coltul lung cu un sut in forta. Mingea trece pe langa poarta.

75'

Buziuc suteaza din intoarcere pe langa poarta. Un sut de la 25 metri.

74'

Parcalabu intra in locul lui Surugiu la Pandurii.

66'

Uriasa ocazie de Yasin Hamed ramas singur cu portarul. Acesta trimite pe langa poarta din cadere.

64'

Ploua in continuare la Severin, iar ocaziile de poarta lipsesc cu desavarsire pana in acest minut.

54'

Minge in adancime pentru Batin. Iese Greab si retine din fata atacantului gorjean.

52'

Erico suteaza in blocajul lui Rugasevic. Corner pentru Pandurii.

21:19

Pauza la Drobeta Turnu Severin.

43'

Bic suteaza incredibil de aproape de poarta gazdelor. Popescu se arunca spre balon cu pretul unei intinderi.

12'

Olaru suteaza peste poarta de mare distanta.

7'

Greab retine sutul de la distanta expediat de Cioinac. Este prima faza ofensiva a meciului.