Costin 41'

Asa am trait Pandurii - Concordia 0-1

Etapa a 24-a a continuat, duminica, cu meciul Pandurii-Concordia Chiajna.

19:21

Fluier final. Concordia obtine trei puncte vitale in lupta pentru evitarea retrogradarii.

77'

Sut bun trimis de olandezul Ket din afara careului dupa o minge scoasa de Busu de la limita terenului cu un efort de aplaudat.

75'

Busu este avertizat pentru o intrare din spate asupra lui Feussi.

74'

Centrare periculoasa a lui Busu. Minge respinsa acrobatic de Balgradean.

70'

Pandurii domina jocul in aceasta repriza pe fondul retragerii deliberate a ilfovenilor si Negrut ajunge in pozitie de finalizare. Sutul acestuia este blocat si gazdele obtin cornerul.

66'

Bejan intra in locul accidentatului Bejan la Concordia. Schimbare si la gazde cu Parcalabu in locul lui Surugiu. Ambele echipe mai au cate o singura modificare.

54'

Albu intra in locul lui Rasdan la Chiajna. Gazdele schimba de asemenea cu Trifu in locul lui Zaina.

53'

Herea scapa singur cu Stanca. Portarul gazdelor iese in 16 metri si-l blocheaza pe fostul sau coechipier de la Pandurii.

52'

Actiune periculoasa a gazdelor pe contraatac si Firtulescu este blocat in momentul sutului. Corner pentru Pandurii.

46'

Start de repriza secunda la Severin.

18:17

Pauza in meciul de la Severin.

45'

Raducanu scapa singur spre poarta gazdelor. Din spate apare in ultimul moment Samson si blocheaza sutul atacantului de la Concordia.

41'

Gol Costin!

Raul Costin deschide scorul cu un sut din afara careului peste Stanca si alti doi fundasi ai Pandurilor. Stanca iesise dintre buturi anterior pentru a-l bloca pe Gradinaru in mareginea careului.

29'

Surugiu ia o faza pe cont propriu si suteaza mult pe langa poarta.

28'

Rasdan primeste cartonasul galben.

20'

Fanion ridicat la mingea lui Fota pentru Herea. O decizie la limita.

14'

Lovitura libera a gazdelor care ramane fara rezultat. Mingea centrata din stanga ajunge in bratele lui Balgradean.