2
Concordia Chiajna
Munteanu 90' Herea 7'

Pandurii castiga la ultima faza cu Chiajna si ramane in lupta pentru salvare

Pandurii Tg.Jiu si Concordia Chiajna au tras cortina, luni seara, de la 20:30, peste etapa a 10-a din Liga 1, faza playout. Un meci extrem de apatic in prima repriza, dar care a luat foc in partea a doua cand s-au marcat nu mai putin de patru goluri intre doua echipe aflate in lupta directa pentru evitarea retrogradarii.

Chiajna a deschis scorul dupa numai 7 minute prin Herea, jucator care a profitat de o minge cu capul trimisa neglijent inapoi de Erico da Silva.

Acelasi Herea a trecut pe langa golul doi in minutul 31, cand a trecut ca prin branza de 3 aparatori si a sutat in portarul Popescu.

Flavius Stoican, antrenorul gazdelor, a mutat la pauza cu Batin si Hamed, iar cele doua schimbari s-au divedit extrem de inspirate.

Batin a adus egalarea in minutul 65 din centrarea lui Eric, dupa care Hamed a facut 2-1 la o minge aruncata in careul oaspetilor de Negoita.

Fostul gorjean Munteanu a restabilit egalitatea in chiar minutul 90 cu un vole senzational la o minge respinsa in fata de Ilie.

Meciul era departe de a fi jucat si la ultima faza a meciului, in al treilea minut suplimentar, Batin a dat lovitura cu un sut din apropiere. Faza a plecat de la Erico, al carui sut a fost blocat de Balgradean in fata, iar Batin pe urmarire a impins-o in poarta.

90'

Gol Batin!

Batin inscrie golul victoriei celor de la Pandurii la o faza cu puternice accente dramatice in careul Chiajnei.

90'

Raducanu rateaza incredibil din 6 metri golul victoriei pentru Chiajna. Ene apare providential si pune piciorul acolo.

90'

Gol Munteanu!

Munteanu, fostul jucator al Pandurilor, aduce egalarea cu un vole senzational din interior la respingerea lui Ilie.

86'

Sansa de gol pentru oaspeti la un sut din lovitura libera. Portarul Popescu respinge in transversala.

81'

Sansa uriasa de gol ratata de Cristescu. Sut in forta din 10-11 metri si mingea se loveste de un Erico da Silva aflat pe linia portii.

75'

Gol Hamed!

Yasin Hamed, de asemenea jucator intrat pe teren in debutul partii secunde, aduce Pandurii in avantaj. Centrare de pe dreapta a lui Negoita, mingea ajunge la Hamed si acesta plaseaza lovitura de cap de langa Feussi.

74'

Stana de la gazde cauta poarta cu un sut de la mare distanta. Mingea se duce peste poarta lui Balgradean.

65'

Gol Batin!

Stoican muta inspirat la pauza prin introducerea lui Batin si acesta aduce egalarea din centrarea lui Erico da Silva, jucatorul care gafase monumental la golul Chiajnei.

45'

Albu este aproape de un autogol si aceasta a fost practic cea mai mare ocazie a gazdelor in acest meci.

42'

Gradinaru si Busu sunt avertizati dupa un conflict pe care cei doi l-au avut la centrul terenului.

31'

Actiune in mare viteza cu Herea in prim plan. Acesta pierde pe drum trei adversari si suteaza pe poarta. Mingea este blocata de Popescu.

30'

Herea, autorul unicului gol de pana acum, primeste galben pentru un fault la cioinac.