1
FCSB
Miculescu 78'

Asa am trait Mioveni - FCSB

Am transmis live text in aceasta pagina meciul CS Mioveni - FCSB, in etapa a 4-a din Liga 1. Partida a inceput la ora 19:00.

20:55

Final de partida. Mioveni - FCSB se termina 1-1 si ros-albastrii raman fara victorie si dupa etapa a 4-a.

90'

O noua intervine a lui Tarnovanu. De aceasta data la sutul lui Cierpka.

90'

Tarnovanu se opune golului la sutul lui Oancea din interiorul careului.

90'

Radaslavescu trimite peste poarta dintr-o lovitura libera indirecta.

90'

6 minute de prelungire pentru acest meci!

89'

Mioveni rateaza pe contraatac prin Cierpka. A fost insa un offside mare.

85'

Musi urca in dreapta si centreaza in fata portii. Mingea ajunge la portar.

80'

Radaslavescu intra in locul lui Boboc (FCSB).

78'

Gol Miculescu!

Iustin Popescu respinge sutul lui Dulca. FCSB recupereaza si insista pana cand Miculescu marcheaza cu capul pentru 1-1.

71'

S-a decis ca a fost offside si jocul continua cu repunere din jumatatea gazdelor.

70'

E nevoie de interventia VAR la aceasta faza. A fost o plecare la limita offside-ului.

70'

Cordea scapa singur cu poarta goala, marcheaza, dar de la margine e offside!

65'

Olaru suteaza din afara careului. Respinge Iustin Popescu, apoi e offside la Boboc.

58'

Olaru intra in locul lui Stoica la FCSB. Musi in locul lui Oaida.

55'

Miculescu reia cu capul pe poarta. Minge usoara pentru Iustin Popescu.

46'

S-a reluat jocul. Marco Dulca a intrat la FCSB in locul lui Adrian Sut.

19:47

Szabolcs Kovacs trimite cele doua echipe la cabine. 1-0 pentru Mioveni la pauza.

44'

Oancea reia pe langa poarta din marginea careului.

41'

Burnea il cauta pe Blanaru cu o minge in careul FCSB. Mingea iese in lateral.

31'

Centrare in fata portii si Stoica reia cu capul peste poarta.

30'

Ov.Popescu iese pe brate in afara terenului si este o accidentare serioasa. Intra Harut in locul acestuia.

26'

Gol Balaur!

Mioveni deschide scorul dupa o faza ciudata. Ov.Popescu e depasit de o minge in marginea careului, aceasta ajunge la Balaur in careu si atacantul gazdelor inscrie cu un sut deviat. Probleme la genunchi pentru Ov.Popescu.

16'

Octavian Popescu aproape de gol. Sut din interiorul careului blocat de portar.

13'

Minge in adancime pentru Cordea. Offside mare!

11'

Burnea reia cu capul spre poarta. Respinge Cordea in corner.

10'

Primul corner al meciului apartine gazdelor.

1'

A inceput meciul de la Mioveni.

19:02

Mioveni: Popescu - Balaur, Garutti, Scarlatache - Oancea, Popo, Burnea, Radescu - Panait, Blanaru, Cosereanu.

FCSB: Tarnovanu - Ov.Popescu, Dawa, Bouhenna, Boboc - Sut, Oaida - Cordea, Oct.Popescu, Miculescu - Stoica.

12:35

Avancronica

Cele doua echipe s-au mai intalnit de sase ori in principala competitie interna, de cinci ori s-au impus bucurestenii, iar un joc s-a terminat la egalitate.

Cea mai mare diferenta de scor: 31 iulie 2011, FCSB - CS Mioveni 4-0.

Cea mai recenta intalnire directa: 19 februarie 2022, CS Mioveni - FCSB 1-1, marcatori Ionut Balaur, respectiv Malcom Edjouma.