4
CSM Poli Iasi
Chelaru 50' Badic 45' Sin 34' Bosoi 29'

Asa am trait Liga 1: Voluntari - Poli Iasi 0-4

Etapa a 23-a din Liga 1 Betano a continuat, sambata, cu meciul FC Voluntari - CSM Poli Iasi cu incepere de la ora 18:00. Apasati aici pentru live video.

19:52

Final de meci.

90'

Cristea aproape de 5-0 cu un sut peste poarta din cativa metri.

85'

Cernat intra in locul lui Marinescu.

82'

Petrariu se remarca la un sut din afara careului. Corner pentru ieseni.

81'

Balan rateaza golul de onoare singur cu portarul.

70'

Koselev se opune golului la sutul lui Marinescu din interiorul careului.

67'

Capatana intra in locul lui Ivanovici.

58'

Mihalache incearca poarta dintr-o lovitura libera din propria jumatate si nu a lipsit mult sa-l surprinda pe Petrariu.

50'

Balan suteaza pe langa poarta. Cu o floare nu se face primavara, dar poate fi un inceput pentru ilfoveni.

50'

Gol Chelaru!

Seara de cosmar a celor de la Voluntari continua. Iasiul inscrie golul patru pe contraatac prin Chelaru dupa o faza de contraatac.

46'

Se reia meciul. O schimbare la gazde, Voicu a intrat in locul lui Novac.

18:48

Pauza la Voluntari.

45'

Gol Badic!

Badic se inalta la un corner si majoreaza avantajul Iasiului. Echipa din Voluntari este KO.

44'

Petrariu isi salveaza echipa de la un nou gol la sutul lui Jo.

34'

Gol Sin!

Centrare din dreapta si Sin pune capul la bara a doua pentru dublarea avantajului iesenilor.

29'

Gol Bosoi!

Dominarea oaspetilor da rezultate si Bosoi deschide scorul in cele din urma cu un sut din interiorul careului.