2
FCSB
Budescu 57' Man 45'

Asa am trait Liga 1: Viitorul - FCSB 2-2. Revenire a liderului de la 0-2

Am transmis live text in aceasta pagina, de la ora 20:45, meciul Viitorul - FCSB din etapa a 6-a a playoff-ului in Liga 1 Betano. Apasati aici pentru live video

22:37

86'

Pintilii apare la finalizare in interiorul careului, dar tehnica in regim de finalizare nu e punctul lui forte.

85'

Man trece in viteza de Ghita, intra in careu si cade prea usor. Birsan, aproape de faza, lasa jocul sa continue.

83'

Planic incaseaza un avertisment pentru fault la Ianis Hagi.

82'

Baluta cauta coltul lung si mingea trece alaturi.

79'

Ultima schimbare la Viitorul. Hodorogea in locul lui Tiru.

74'

Actiune prelungita de atac a Stelei cu Tanase si Budescu in prim plan. In cele din urma mingea este scapata afara.

72'

Capusa in locul lui Gavra la Viitorul. Balasa este inlocuit cu Morais la FCSB, situatie in urma careia Momcilovic trece in centrul apararii alaturi de Planic.

69'

Man intoarce cu pieptul pentru Teixeira si mingea trimisa de acesta printre picioarele lui Ganea loveste bara. Pe urmarire Tanase trimite mult peste.

64'

Sut departe de poarta trimis de Tanase.

59'

Situatie clara de gol pentru FCSB pe contraatac. Intervine salvator Cojocaru si respinge din fata lui Gnohere.

58'

Casap in locul lui Matan la Viitorul.

57'

Gol Budescu!

Budescu marcheaza spectaculos cu sut direct din lovitura libera.

55'

Teixeira patrunde periculos si Cojocaru intervine salvator. Mingea ramane la stelisti si acestia obtin lovitura libera in marginea careului.

53'

Man se grabeste si alege sutul din afara careului. Minge deviata si Cojocaru intervine.

48'

Gnohere paseaza in forta pentru Budescu si sutul acestuia pe jos este in blocaj.

46'

Reincepe meciul. Doua schimbari la FCSB asa cum deja ne-am obisnuit. Teixeira in locul lui Popescu si Gnohere in locul lui Alibec.

21:31

Birsan fluiera finalul reprizei. Se anunta o parte secunda extrem de atractiva.

45'

Gol Man!

Man reduce din diferenta cu o reluare din sase metri la o centrare sutata din partea lui Budescu.

43'

Primul sut al Stelei pe poarta in acest meci vine la executia lui Budescu din lovitura libera. Respinge Cojocaru in corner.

40'

Gavra patrunde in careu si Balgradean blocheaza in extremis.

36'

Gol Gavra!

Gavra majoreaza avantajul gazdelor cu un sut in forta din interiorul careului. Apararea stelista n-a reusit sa respinga in urma unui corner.

35'

Benzar avertizat pentru un fault asupra lui Tiru.

34'

De aceasta data Balgradean intervine sigur la sutul lui Ianis Hagi din marginea careului.

32'

Balgradean scapa mingea din maini la o centrare, Cicaldau trimite spre poarta si mingea loveste bara apoi se plimba pe linie. Planic respinge in corner.

32'

Diagonala gasita de Budescu pentru Tanase. Acesta pierde usor mingea in marginea careului.

31'

Cicaldau gasit demarcat in careul stelist. Nu prinde poarta cu un sut fara preluare.

28'

Mladen avertizat pentru un fault in atac la Balasa.

26'

Man intoarce pentru sutul lui Budescu. Acesta trimite mult peste poarta.

21'

Budescu trimite in forta spre poarta, mingea e respinsa in corner de apararea gazdelor.

20'

Primul avertisment incasat de Tiru pentru un fault la Tanase.

19'

Gol Vina!

Sut formidabil prins de Vina din afara careului. Nimeni la intampinare acolo de la FCSB si Vina trimite mingea langa bara.

13'

Alibec acuza o accidentare si ramane intins pe gazon dupa un fault din spate comis de Ianis Hagi.

12'

Tanase il lanseaza pe Alibec in careu, acesta incearca pasa pe jos pentru Budescu. Mingea este blocata.

11'

Ganea prinde poarta dintr-o lovitura libera cu un sut in forta. Retine Balgradean fara probleme.

10'

Un conflict intre Planic si Ianis Hagi. Intervine Birsan si calmeaza spiritele.

7'

Centrare in careul stelist, respinge Planic in corner.

5'

Fault in atac fluierat de Birsan la Ianis Hagi.

4'

Viitorul apare periculos in marginea careului stelist prin Matan.

3'

Alibec obtine primul corner al meciului dupa o patrundere in careul advers.

1'

FCSB a avut lovitura de incepere a meciului. Se joaca cu casa inchisa aici la Ovidiu.