0
0
Universitatea Craiova

Asa am trait Liga 1, Etapa 21: Concordia Chiajna - Universitatea Craiova

Am transmis in aceasta pagina live text dupa ora 20:30 meciul Concordia Chiajna - Universitatea Craiova, prima partida a etapei cu numarul 21 din Liga 1, ultima programata in acest an.

22:22

88'

Mare sansa de gol pentru Craiova la sutul lui Zlatinsky blocat de Balgradean.

84'

Balgradean este avertizat pentru un fault asupra lui Ivan in afara careului.

81'

Ivan cade in careul advers si oltenii solicita penalty.

76'

Balgradean respinge reluarea de cap a lui Gustavo.

74'

Raul Costin primeste cartonasul galben pentru un fault asupra lui Baluta.

59'

Sansa mare de gol ratata de Mateiu cu capul dupa o centrare din stanga.

54'

Raducanu il pacaleste pe Acka si trimite pe langa poarta.

53'

Gustavo rateaza cu capul din cativa metri din centrarea lui Vatajelu.

46'

S-a reluat meciul. Nicio schimbare la pauza in cele doua garnituri.

21:18

Pauza la Chiajna dupa o repriza cu o singura mare ocazie. Craiova a dominat jocul, dar Chiajna a ratat deschiderea scorului.

45'

Mateiu suteaza pe langa poarta din afara careului.

37'

Cristescu ofera o pasa geniala pentru patrunderea lui Serediuc pe zona centrala. Acesta ramane singur cu Calancea si trimite in portarul craiovean.

35'

Mingea respinsa de ilfoveni ajunge la Ivan si acesta trimite pe langa poarta.

34'

Lovitura libera pentru Craiova acordata la un fault comis de Gradinaru asupra lui Rocha.

31'

Din ce in ce mai incisivi oltenii. Baluta suteaza peste poarta din interiorul careului spre disperarea lui Ivan si a lui Rocha care asteptau o pasa.

31'

Centrare a lui Gustavo pentru aparitia lui Baluta. Acesta reia cu capul peste poarta.

29'

Gustavo suteaza pe poarta din marginea careului din pasa lui Ivan. Este cea mai legata faza a meciului.

27'

Sut de la distanta incercat de Albu. Nici acesta nu prinde poarta.

24'

Ivan suteaza mult peste poarta. In continuare asteptam prima ocazie a meciului.

20'

Prima aparitie consistenta a gazdelor in careul celor de la Craiova in urma unei faze fixe. Oltenii resping mingea fara mari probleme, insa in ultimele minute Chiajna a echilibrat meciul.

17'

Ivan ia o faza pe cont propriu in marginea careului advers si suteaza peste bara.

11'

Craiova domina jocul fara insa a-si crea ocazii importante la poarta ilfovenilor. Gazdele inca n-au ajuns in careul advers.