1
Poli Timisoara
Barnoi 50'

Asa am trait Concordia - Poli Timisoara 0-1

Revedeti aici cele mai importante faze ale meciului Concordia Chiajna - Poli Timisoara, scor 0-1, in prima etapa a Ligii 1.

20:21

Sebastian Coltescu pune punct partidei si Poli Timisoara incepe cu dreptul noul sezon de Liga 1.

90'

Balgradean urca in careul timisorean la un corner, ultima faza a meciului. Centrare pe prima bara si va mai fi o lovitura de la colt.

90'

Patru minute suplimentare pentru acest meci.

87'

Vasile Gheorghe, jucator adus de Concordia de la Iasi, nu nimereste poarta din coltul careului mic. Sut lamentabil intr-un adversar.

83'

Debut si pentru brazilianul Biancioni la Timisoara. Acesta a intrat in locul lui Bud.

77'

Vasvari apare la bara a doua si reia complet defectuos pe langa poarta centrarea lui Munteanu.

72'

Fostul stelist Mihalcea intra in locul lui Birnoi, autorul unicului gol de pana acum.

65'

Timisoara ataca in valuri si Balgradean se opune la sutul lui Soljic, dupa ce anterior Albu blocase mingea trimisa de Bud.

53'

Ciocnire dura intre portarul timisorean Straton si atacantul gazdelor Raducanu. Cei doi ies sifonati din acest contact.

52'

Chiajna aproape sa egaleze extrem de rapid prin Tipuric. Reluare imprecisa cu capul la centrarea lui Deaconu din faza fixa.

50'

Gol Barnoi!

Barnoi (19 ani) marcheaza primul sau gol in Liga 1 cu o lovitura de cap din sase metri dupa o centrare a lui Munteanu din dreapta.

46'

Start de repriza secunda.

19:21

Pauza la Chiajna dupa o prima repriza in care cele doua echipe nu au excelat in faze de poarta.

37'

Putem trece in dreptul ocaziilor sutul lui Vasvari cu pamantul. Mingea a trecut aproape de poarta lui Balgradean.

33'

Straton iese gresit din poarta si trimite in picioarele lui Cristescu. Acesta incearca lobul, dar trimite mult alaturi. Ce sansa pentru Chiajna aparuta din nimic practic.

32'

Vasvari incearca sutul de la distanta dintr-o lovitura libera. Mingea se duce peste poarta.

29'

Corner

O actiune cu adevarat inchegata de ilfoveni. Buleica patrunde in careu pe stanga si scoate cornerul cu o centrare in forta pe jos. Canu a respins in afara terenului.

27'

Timisoara este echipa mai prezenta in joc, desi pana in acest minut n-am avut nicio ocazie de gol.

16'

Tiganasu centreaza pe prima bara dintr-o lovitura libera si Melinte, scapat din marcaj, reia putin pe langa poarta.

1'

Start de partida la Chiajna. Timisorenii evolueaza intr-un echipament interesant, tricouri roz, sorturi negre si jambiere de asemenea roz.

17:44

Chiajna: Bălgrădean - Răsdan, Tipuric, Albu, Bucurică - Deaconu - Grădinaru, Cristescu, Vasile, Buleică - Răducanu

Poli Timisoara: Straton - Crețu, Melinte, Cânu, Țigănașu - Artean, Soljic - Munteanu, Vașvari, Bârnoi - Bud