1
Steaua
Gnohere 61'

Asa am trait ACS Poli Timisoara - Steaua 0-1 in Liga 1

Am transmis de la 21:00 live text in aceasta pagina duelul dintre ACS Poli Timisoara si Steaua din etapa a 2-a din Liga 1. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului, de catre membrii care dețin un cont si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:57

90'

Moment incins in finalul prelungirilor. Chivulete trece peste o semnalizare de la margine pentru un hent al lui Teixeira. Timisorenii scandeaza celebrul refren "hotii", "hotii".

90'

Jocul s-a reluat si de la margine se arata 3 minute suplimentare. Budescu a revenit in joc.

89'

Budescu se loveste tibie in tibie cu Doman. Stelistul se resimte si primeste ingrijiri medicale.

89'

Gnohere la un pas de 2-0 din pasa lui Man. Mingea francezului s-a dus peste poarta.

88'

Teixeira il opreste din spate pe Ciucur si primeste cartonasul galben.

76'

Centrare a lui Momcilovic in forta. Gnohere reia peste poarta.

73'

Replica si Timisoara prin Soljic cu un sut la coltul scurt. Nu sunt probleme pentru Nita, insa faza i-a insufletit pe cei peste 10.000 de spectatori banateni.

73'

Straton retine reluarea lui Gnohere cu capul din 6-7 metri.

70'

Canu foarte aproape sa egaleze la un corner. Nita a sarit pe sub minge si fundasul banatean rateaza incredibil din cativa metri.

68'

Pintilii nu mai poate continua partida si Ovidiu Popescu intra in locul acestuia. Scene comice pe teren. Masina care asigura serviciul medical s-a oprit pe teren si a fost nevoie de interventia jucatorilor pentru a o impinge in afara.

65'

Steaua ataca in valuri si Budescu il intinde pe Straton cu un sut la coltul scurt. Corner pentru oaspeti.

61'

Gol Gnohere!

Gnohere deschide scorul din pasa lui Budescu. O reluare simpla din partea francezului.

61'

Balon retinut in doi timpi de Straton la sutul lui Budescu din afara careului. O minge inselatoare.

59'

Gnohere intra in locul lui Alibec.

55'

Teixeira greseste o minge la centrul terenului, gazdele ies pe contraatac prin Ciucur. Apare Pintilii si respinge in afara terenului.

53'

Enache centreaza periculos in careul timisorean si Teixeira reia foarte rau cu capul pe langa poarta.

51'

Alibec trimite mult peste poarta. Acesta primeste apostrofarile tribunei banatene.

47'

Enache scoate in centrul careului banatenilor pentru Alibec, insa acesta rateaza complet executia.

46'

Teixeira a intrat la Steaua in locul lui Tanase.

46'

21:51

Pauza in Banat dupa o prima repriza extrem de tensionata.

45'

Cartonas rosu !

Munteanu este eliminat pentru o intrare dura asupra lui Morais.

43'

Centrare a lui Budescu in careul advers dintr-o faza fixa. Resping banatenii si faza se incheie dupa un hent comis de Tanase.

40'

Alibec trece pe langa deschiderea scorului la o centrare a lui Budescu. Mingea il loveste in brat pe atacantul stelist.

27'

Artean suteaza pe langa poarta stelista dupa o actiune in viteza.

24'

Moment controversat la ciocnirea dintre Alibec si portarul Straton. A existat un contact acolo si timisorenii solicita al doilea galben pentru atacantul stelist.

22'

Alibec urmareste un balon protejat de Vasvari. Este nemultumit de decizia arbitrului Chivulete si acesta ii acorda cartonasul galben atacantului stelist.

20'

Munteanu cauta poarta cu un sut plasat, insa Nita este atent si retine.

19'

Lovitura libera pe care o obtine Tiganasu dupa un duel cu Man in marginea careului stelist.

18'

Poli ajunge in careul stelist in premiera si incinge tribunele. Balasa a respins in afara terenului.

17'

Budescu incearca un sut cu efect din afara careului si mingea nu se duce deloc departe de poarta timisoreana.

16'

Un inceput extrem de fragmentat, cu numeroase intrari la limita in special din partea gazdelor.

16'

Vasvari primeste galbenul pentru o talpa pusa lui Pintilii. Mijlocasul stelist ramane intins pe gazon.

14'

Executie surprinzatoare din partea lui Budescu cand toata lumea astepta o centrare. Mingea se duce alaturi.

12'

Din nou meciul este intrerupt dupa un duel aerian tare intre Balasa si Bud.

10'

Bud ramane intins pe gazon dupa o lovitura incasata. Se ridica in cele din urma atacantul gazdelor.