3
Gaz Metan
Ely 67' 65' 27'

Asa am trait Juventus - Gaz Metan 0-3

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Juventus Bucuresti - Gaz Metan Medias din faza playout a campionatului, etapa a 6-a. Apasati aici pentru live video

19:54

85'

Popovici nu nimereste poarta dintr-o pozitie ideala in interiorul careului gazdelor.

74'

Elek incearca voleul din coltul careului, dar este o minge care nu-i pune probleme lui Plesca.

72'

Popovici in locul lui Diogo la Gaz Metan.

72'

Asistentul ridicase complet eronat fanionul la plecarea lui Ely spre poarta adversa. Asadar, o decizie corecta luata de centralul Chivulete care a validat golul oaspetilor.

67'

Gol Ely!

Chivulete trece peste decizia asistentului care semnalizase un offside la Ely si Gaz Metan are 3-0 pe tabela.

65'

Gol Ely!

Gazul isi dubleaza avantajul pe tabela prin acelasi Ely Fernandes. Misiunea gazdelor devine una dificila.

61'

Ely prinde poarta, dar e o minge usoara pentru Draghia.

58'

Cristea reia cu capul pe langa poarta dupa un corner de pe dreapta in directia de atac a oaspetilor.

54'

Cea mai mare ocazie pentru Juventus in acest meci ratata de Ciobanu. Patrundere in careu si sut pe langa poarta.

51'

Lovitura libera pentru oaspeti. Se fluiera fault in atac la intrarea lui Sirghi asupra lui Wallace.

46'

45'

Sansa buna irosita de gazde la sutul lui Elek pe langa poarta.

41'

Rabei suteaza in forta si mingea trece putin peste poarta Mediasului.

41'

Lovitura libera periculoasa pentru poarta oaspetilor. Olaru a faultat acolo.

27'

Gol Ely!

Ely Fernandes ii ia fata lui Wallace in careu si pune stangul decisiv la centrarea lui Rondon din flancul drept.

22'

18'

Bajenaru si Olaru se dau cap in cap si raman pe gazon. Jocul este oprit, intervin in viteza medicii de pe ambulanta.

15'

Raspunde Gazul prin Rosado a carui deviere din 6-7 metri se duce peste poarta.

14'

Rosado il blocheaza in extremis pe Draghici si tabela ramane ca la inceputul meciului. Tocmai am asistat la cea mai mare ocazie a gazdelor de pana acum.

6'

Wallace respinge din fata portii centrarea in forta a lui Cretu. Presiune a mediesenilor in acest debut de partida.

5'

Cristi Pustai, antrenorul oaspetilor, urmareste meciul din tribuna ca urmare a eliminarii pe care a primit-o in semifinala de Cupa Romaniei cu Hermannstadt.