3
Dinamo
Nedelcearu 90' Nascimento 66' Rivaldinho 32'

Asa am trait Juventus - Dinamo 0-3

Am transmis in aceasta pagina meciul Juventus - Dinamo din prima etapa a noului sezon de Liga 1.

22:51

90'

Gol Nedelcearu!

Nedelcearu urmareste o minge sutata de Costache si respinsa de portarul Mingote in fata, iar Dinamo castiga cu scor de neprezentare.

88'

Patrundere a lui Mazarache in careul dinamovist. Sutul a lasat de dorit, dar chiar si asa Contra este nervos pe margine pentru slabiciunea fundasilor sai.

82'

Sansa de gol pentru Juventus irosita de Calintaru cu o executie modesta din centrul careului.

80'

Mingote se opune golului trei la sutul lui Bumba din 7-8 metri.

66'

Gol Nascimento!

Dinamo se desprinde prin reusita lui Nascimento, jucator care inscrie la debutul in tricoul alb-rosu. Totul a pornit de la un sut al lui Salomao blocat.

58'

Debut pentru Filipe Nascimento la Dinamo.

53'

Cartonas rosu !

Echilibrul numeric se rupe dupa ce Mihaiescu primeste al doilea galben pentru un fault fara minge.

46'

Start de repriza secunda.

21:48

Se termina prima repriza, una extrem de buna din punct de vedere al calitatii jocului.

45'

S-au incins putin spiritele in finalul reprizei. Galben si pentru Mahlangu.

45'

Ce interventie din partea portarului Penedo la sutul in forta trimis de Stefan. O minge fabuloasa scoasa de portarul lui Dinamo.

44'

Galben vazut si de Mihaiescu pentru o intrare de Liga 2 asupra lui Nemec.

43'

Hanca avertizat pentru un fault din spate asupra lui Petre.

39'

Cursa a lui Mahlangu pe dreapta, intra in careul lui Juventus si centreaza pentru nimeni. Salomao era departe.

37'

Ciprian Petre suteaza cu stangul mult peste poarta dinamovista in urma unui corner.

32'

Gol Rivaldinho!

Rivaldinho deschide scorul cu o lovitura de cap dupa o centrare a lui Salomao din afara careului. Initial Dinamo avusese un corner ramas fara rezultat.

19'

Hanca trimite in adancime pentru cursa lui Nemec. Apara providential Morariu si pune un picior salvator acolo.

17'

Ocazie uriasa ratata de Juventus prin Petre dupa o minge pierduta de Marici la centrul terenului.

15'

Ciprian Petre suteaza pe langa poarta. Prima minge a celor de la Juventus spre buturile dinamoviste.

11'

Prima faza pentru Juventus, un corner de pe dreapta in directia de atac. Fesnic fluiera fault in atac.