90'
Craiova
Gustavo 44'

CSU Craiova, victorie la limita cu Juventus

CSU Craiova s-a impus, miercuri seara, in duelul cu Juventus Bucuresti din etapa a 5-a, scor 1-0.Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

73'

Mateiu suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera de la 30 metri aproximativ.

58'

Spahija il scapa din marcaj pe Wallace si Juventus trece pe langa egalare la un corner de pe stanga.

55'

Prima schimbare a meciului. Petre intra in locul lui Cazan la gazde.

53'

Gustavo aluneca in momentul sutului si trimite mult peste poarta din lovitura de la 11 metri.

53'

Penalty indiscutabil pentru Craiova la un branci pe care Wallace i-l da lui Burlacu.

46'

Incepe repriza secunda.

20:04

Se termina prima repriza.

44'

Gol Gustavo!

Gustavo deschide scorul cu un sut din apropierea portii la un balon respins in fata de portarul celor de la Juventus.

38'

Eroare a centralului Catalin Popa care ii da galben lui Mateiu la o faza in care faultase Spahija. In cele din urma, la interventia arbitrului de rezerva, galbenul a fost acordat corect.

38'

Minge miscata pentru sutul lui Briceag, insa balonul este trimis in zid si unul dintre jucatorii gazdelor se resimte.

37'

Bajenaru ridica piciorul nepermis de mult in interiorul careului si se dicteaza lovitura libera indirecta pentru Craiova din interiorul careului.

36'

Wallace se opune la sutul lui Roman din interiorul careului. O faza limita pentru poarta lui Juventus.

35'

Corner

Primul corner al meciului apartine celor de la Craiova.

28'

Actiune ofensiva rarisima a celor de la Juventus. Stoenac patrunde in careu si gaseste un culoar printre picioarele lui Tiago Almeida. Retine portarul Calancea.

22'

Burlacu urca vijelios in flancul stang si centreaza in forta pentru reluarea lui Gustavo pe spate. Mingea se duce peste poarta.

15'

Craiova insista in atac si aduce mingea la Roman in interiorul careului. Pentru moment cei de la Juventus indeparteaza balonul.