5
Concordia
Cristescu 90' 4' Bud 90' Bumba 86'

Concordia o zdrobeste pe Juventus cu un scor neverosimil

Concordia Chiajna s-a impus in deplasare cu Juventus Bucuresti, scor 5-0, un scor rar intalnit pentru Liga 1 Betano. Click aici pentru live video stream legal.

Cristescu a deschis scorul in minutul 3 cu o reluare din şase metri, reluând în plasă mingea respinsă de Drăghia.

Cu sapte minute inaintea pauzei Deaconu a majorat avantajul oaspetilor cu o executie spectaculosa din afara careului.

In ultimele cinci minute ale meciului apararea gazdelor a cazut complet si Concordia a inscris de trei ori.

Bumba a inscris pentru 3-0 cu un sut din marginea careului, mingea intalnind bara in drumul spre poarta.

Bud l-a invins pe Draghia cu o scarita in minutul 90+1, dupa ce portarul gazdelor respinsese intr-o prima faza lovitura de la 11 metri pe care acelasi jucator al Concordiei o executase.

In al treilea minut suplimentar Cristescu si-a trecut in cont dublu cu o reluare din interiorul la pasa lui Bumba.

Juventus Bucureşti: Drăghia - Călinţaru, Wallace, Benga (Petre '46), Carabela - Sesar, Mihăescu, Bărbulescu (Dima '80), Dzalamidze (Cazan '67) - Ţâră, Măzărache. Antrenor: Marin Barbu.

Concordia Chiajna: Bălgrădean - Grădinaru (Bărboianu '89), Marc, Albu, Bucurică - Bucşa - Bawab (Babic '85), Cristescu, Deaconu, Bumba - Pena (Bud '80). Antrenor: Ion Moldovan.

Cartonaşe galbene: Bărbulescu '59, Ţâră '81.

Arbitri: Iulian Dima - Daniel Mitruţi, Ferencz Tunyogi - Dan Grigore Botescu.

19:54

Final de meci.

90'

Gol Cristescu!

Cristescu inchide tabela cu o reluare la coltul lung din pasa lui Bumba.

90'

Gol Bud!

Bud majoreaza avantajul oaspetilor cu o scarita peste portarul Draghia, dupa ce acesta se opusese golului intr-o prima faza.

90'

Barboianu intra in locul lui Gradinaru la Concordia.

86'

Gol Bumba!

Bumba majoreaza avantajul oaspetilor cu un sut din interiorul careului. Mingea intra in poarta dupa ce intalneste bara.

75'

Deaconu trece pe langa dubla in acest meci dupa o noua executie spectaculoasa.

67'

Dzalamidze intra in locul lui Cazan.

59'

Barbulescu vede primul galben al meciului.

48'

Prima ocazie a gazdelor este irosita de Mazarache. Acesta a incercat o executie pretentioasa cu calcaiul.

38'

Gol Deaconu!

Deaconu majoreaza avantajul oaspetilor cu un sut de la 20 metri. Executie spectaculoasa.

29'

Bawab cauta poarta cu un sut de la marginea careului. Respinge Draghia si limiteaza pierderile pentru Juventus.

13'

Acelasi Cristescu trece aproape de dubla. Ajuns intr-o pozitie de finalizare, mijlocasul gazdelor rateaza complet executia.

4'

Cristescu deschide scorul profitand de o minge respinsa in fata de portarul gazdelor Draghia.