2
FC Botosani
Roman 77' Bus 31'

Asa am trait Juventus - Botosani 0-2

Etapa a 10-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu meciul dintre Juventus Bucuresti si FC Botosani. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

19:53

Final de meci.

87'

Dubla ocazie a celor de la Juventus. Mai intai Mazarache a trimis spectaculos in transversala, mingea a revenit la Tira si acesta a sutat in stalpul din dreapta.

87'

Calintaru suteaza pe langa poarta oaspetilor.

77'

Gol Roman!

Morutan paseaza decisiv pentru Roman si acesta inteapa mingea in poarta (0-2).

74'

Finalul ramane deschis oricarui rezultat, dupa ce in ultimele minute cei de la Juventus au devenit din ce in ce mai periculosi pe faza ofensiva.

71'

Mazarache trimite din cadere peste poarta. Cea mai buna actiune ofensiva a gazdelor in acest meci.

63'

Burca ii sufla mingea de pe cap lui Mazarache la centrarea lui Calintaru din dreapta.

61'

Tira intra in locul lui Barbulescu la Juventus. O mutare eminamente ofensiva a gazdelor.

60'

Centrare in careu pentru Mazarache, insa acesta rateaza complet executia.

55'

Botosaniul cauta golul doi care sa-i aduca linistea, insa Miron nu prinde poarta cu o reluare de cap in urma unui corner.

46'

Alexandru Tudor fluiera startul reprizei secunde.

19:03

Schimbare la gazde: Ciprian Petre intra in locul gruzinului Dzalamidze la gazde.

18:49

Pauza in meciul de la Ploiesti.

39'

Prima actiune de atac legata a gazdelor dupa o recuperare a balonului de catre Mazarache. Tot el s-a aflat la capatul unei centrari din stanga si in cele din urma mingea a iesit afara.

38'

Contraatac al oaspetilor cu Popa in prim plan. Acesta incearca pasa in dreapta pentru Popa si trimite intr-un adversar. Mingea ramane la botoseneni.

31'

Gol Bus!

Laurentiu Bus deschide scorul si ajunge la cota cinci reusite in acest sezon. Centrare din flancul drept si Bus reia cu capul in stanga unui portar Stoian ramas stana de piatra pe linia portii.

14'

Preluare stangace a lui Morutan in careul gazdelor si Botosaniul mai rateaza o sansa de a deschide scorul.

13'

Morutan suteaza peste poarta dintr-o pozitie favorabila.

12'

Ungurusan se descurca bine in partea dreapta si scoate pentru Popa in centrul careului, insa fostul atacant dinamovist pierde lamentabil balonul.