1
Astra Giurgiu
Ionita 51'

Asa am trait Juventus - Astra 0-1

Etapa a 21-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu meciul Juventus Bucuresti - Astra Giurgiu, partida care s-a disputat la Ploiesti si care a fost live text pe onlinesport.ro dupa ora 21:00. Click aici pentru live video legal.

22:57

90'

Acelasi Le Tallec reia cu capul pe centrul portii. De aceasta data situatia de gol a fost mai clara.

89'

Stoian retine sutul lui Le Tallec. Un sut slab, sa recunoastem.

83'

Cazan in locul lui Stefan la gazde.

81'

Balaure ii lasa locul lui Le Tallec.

80'

Butean intra in locul lui Ionita, jucator care acuza o problema la coapsa.

77'

Verdict crunt pentru accidentarea suferita de Mazarache in prima repriza: fractura de tibie si peroneu!

76'

Stan avertizat pentru tragere de timp.

76'

Patrundere a lui Belu, insa Mihaescu s-a repliat si a reusit sa blocheze.

70'

Chipirliu intra impotriva fostei salei echipe. Abang retras pe banca la Astra.

63'

Moise patrunde in careul gazdelor si trage slab in bratele portarului Stoian.

62'

Mihaescu nu va juca etapa urmatoare fiind suspendat.

60'

Ce executie reuseste Tira de la peste 20 de metri! Mingea trece putin peste poarta.

57'

Centrare pentru Abang. Retine acolo Stoian.

53'

Stoian blocheaza lovitura de cap a lui Polczak.

51'

Gol Ionita!

Ionita transforma de aceasta data de la punctul cu var. 1-0 pentru Astra.

50'

Al doilea penalty pentru Astra in acest meci.

49'

Cartonas rosu !

Bajenaru vede al doilea galben si este eliminat.

46'

A inceput repriza secunda.

45'

Repriza se incheie cu o lovitura libera a oaspetilor. Seto a trimis in bratelel lui Stoian.

45'

Duel tare intre camerunezul Abang si portarul gazdelor Stoian. Scapa de eliminare Abang!

40'

Intre timp Mazarache, grav accidentat, este urcat direct in ambulanta si locul sau in teren este luat de Tira.

39'

Incredibila ratare a lui Ionita de la 11 metri! Decarul Astrei trimite cu stangul pe langa poarta.

35'

Penalty obtinut de Seto la o centrare in careul gazdelor.

32'

Ionita aproape de gol dupa un sut din interiorul careului. Un exterior care nu prinde poarta spre nemultumirea lui Iordanescu.

26'

Abang suteaza slab in bratele lui Stoian.

25'

Wallace este si el avertizat cu galben, iar etapa urmatoare va fi suspendat.

24'

Abang vede primul avertisment al meciului.

23'

Sut slab trimis de Seto din interiorul careului. O minge asezata acolo de Ionita, care a cazut in duel cu Barbulescu.

14'

Mazarache trimite in bara si Juventus are cea mai mare ocazie a meciului.

1'

Incepe meciul de la Ploiesti. Se joaca in fata unui stadion complet gol. Undeva la 50 de persoana la tribuna intai.

20:51

Juventus: Stoian - Dima, Mihaescu, Wallace, Carabela - Calintaru, Petre, Barbulescu, Stefan - Bajenaru, Mazarache.

Astra: Iliev - Belu Iordache, Polczak, Bejan, Stan - Mrzljak, Seto - Ionita, Moise, Balaure - Abang.