3
0
Pandurii

CSM Poli Iasi isi consolideaza primul loc in playout

Etapa a 9-a din playout s-a incheiat, luni seara, cu meciul dintre CSM Poli Iasi si Pandurii, partida in care gazdele din Copou s-au impus, cu 3-0. Vedeti cum arata clasamentul din playout.

Prima ocazie a meciului a apartinut oaspetilor, in minutul 10, la patrunderea in careu a lui Hlistei. Portarul Caparco s-a opus cu picioarul, iar apoi fundasul Ciuca a respins in corner.

Cu toate acestea, Iasiul a deschis scorul prin Golubovic la o faza fixa cu centrare din lovitura libera. Atacantul revenit in Copou dupa experienta esuata de la Steaua a reluat decisiv pentru 1-0 in minutul 14.

In finalul reprizei portarul oaspetilor Popescu s-a opus golului de 2-0 la reluarea de fundas a lui Ciuca dupa o noua lovitura libera din partea stanga.

Ocazie de egalare pentru Pandurii la doua minute dupa pauza, cand Stana a nimerit transversala cu un sut din lovitura libera.

Iesenii au cedat deliberat centrul terenului si le-au permis celor de la Pandurii sa controleze jocul, insa gorjenii au cazut in capcana gazdelor si au primit doua goluri pana la final.

Golubovic si-a trecut in cont dubla cu o executie spectaculoasa in minutul 81, pentru ca Rauta sa inchida tabela cinci minute mai tarziu.

19:54

Final de partida in Copou.

86'

Gol Rauta!

Panica totala in apararea gorjenilor si Rauta inscrie pentru 3-0 impotriva fostei sale echipe.

81'

Gol Golubovic!

Golubovic isi trece in cont dubla cu o executie spectaculoasa din centrul careului. O foarfeca laterala de generic.

62'

Gazdele fac pasul inapoi si cedeaza deliberat centrul terenului celor de la Pandurii.

58'

Sansa de gol ratata de Pandurii dupa o recuperare la 25 metri de poarta adversa. Pacurar i-a trimis in Mitic in fata portii si Caparco intervine decisiv cu piciorul trimitand in afara terenului.

57'

Galben primit de Firtulescu de la Pandurii.

47'

Stana suteaza din lovitura libera in bara transversala. Cea mai mare ocazie a gorjenilor in acest meci.

46'

Lovitura libera periculoasa pentru Pandurii la faultul lui Rauta in 21-22 de metri pozitie centrala.

46'

18:51

Pauza in Copou.

45'

Popescu se opune golului de 2-0 la o lovitura de cap din sase metri reluarea de fundas a lui Ciuca. O noua lovitura libera care a creat panica in careul Pandurilor.

36'

Lovitura libera a oaspetilor care ramane fara rezultat. Pandurii continua insa presiunea in jumatatea adversa.

35'

Golubovic deschide scorul cu o lovitura de cap din interiorul careului la o centrare din stanga. Gazdele au scos maxim dintr-o lovitura libera.

16'

Vasile Gheorghe nu mai poate continua si in locul sau intra Mitic.

10'

Prima ocazie a meciului apartine oaspetilor la patrunderea lui Hlistei. Respinge Cparco cu piciorul. Corner pentru Pandurii care ramane fara rezultat.