0
0
FC Voluntari

Asa am trait Hermnnstadt - Voluntari

Liga 1 a revenit in prim plan cu etapa a 13-a, ultima a turului de campionat in sezonul regular. Primul meci este cel dintre Hermannstadt si lanterna rosie FC Voluntari.

19:53

90'

Rimniceanu scoate de sub transversala lovitura de cap a lui Yazalde.

72'

O noua interventie decisiva a lui Rimniceanu. Acelasi Jo la finalizare.

70'

Portarul Rimniceanu apara lovitura de la 11 metri executata de Jos Santos. Ramane 0-0!

69'

Lovitura de la 11 metri obtinuta de Caiado la un duel cu portarul Rimniceanu. Un penalty usor acordat pentru sibieni.

55'

Vlad strange in centru si respinge mingea centrata in careu pentru aparitia lui Oprut.

46'

Jo Santos ameninta poarta cu un sut de la distanta. Mingea se duce putin pe langa poarta usor atinsa de Caiado.

46'

S-a dat startul reprizei a doua.

18:51

Pauza pe Transil din Targu Mures.

42'

Balaur, capitanul celor de la Voluntari, nu mai poate continua si este scos pe brate in afara terenului.

41'

Luchin aproape de autogol la pasa lui Matan pentru Gheorghe. Mingea deviata de fundasul gazdelor a intalnit bara.

31'

Yazalde pune mingea cu pieptul pentru sutul lui Caiado. Mingea intra in poarta, dar golul e anulat pentru offside.