1
FC Voluntari
Nemec 40'

Asa am trait Hermannstadt - Voluntari

Etapa a 4-a din Liga 1 a continuat cu duelul Hermannstadt - FC Voluntari, meci programat la Medias, luni, de la ora 18:00.

19:56

Final de meci.

79'

Florea suteaza de la distanta, dar mingea trece pe langa poarta gazdelor.

68'

Merloi centreaza cu interiorul in careu si Florea trimite cu capul pe langa poarta.

52'

Nemec domina spatiul aerian la centrarea lui Rata si trimite pe langa poarta.

46'

S-a reluat jocul. Doua modificari la Voluntari: Tavares si Florea au intrat. Au iesit Droppa si Lopes.

18:48

Hermannstadt intra cu 2-1 la cabine.

40'

Gol Nemec!

Voluntari reduce din diferenta prin slovacul Adam Nemec. Acesta a marcat cu capul din centrarea lui Marcelo Lopes de pe flancul stang.

38'

Nemec reia peste poarta din interiorul careului. Prima sansa pentru ilfoveni.

35'

Gol Alhassan!

Ghanezul Baba Alhassan isi trece in cont dubla. Sut senzational de la aproximativ 25 de metri aproape de vinclu.

31'

Mino Sota (Hermannstadt) vede primul avertisment al meciului.

26'

Ploua aproape torential la Medias. O imagine aproape neverosimila pentru caldurile din ultimele saptamani in Romania.

23'

Hermannstadt deschide scorul prin Baba Alhassan.

7'

Paraschiv reia cu capul pe poarta ilfovenilor. Retine Popa fara emotii.

1'

Viorel Flueran da startul meciului. A plouat zdravan la Medias inaintea partidei.

0'

Hermannstadt: Iliev - Butean, Stoica, Antoche, Oprut - Biceanu, Mino, Alhassan - Oroian, Balaure - Paraschiv.

FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Matricardi, Armas, Vlad - Costin, Meleke, Droppa, Rata - Nemec, Lopes.

13:44

Avancronica

Cele doua echipe s-au mai intalnit de 11 ori in principala competitie interna, fiecare si-a trecut in cont cate patru victorii, iar alte trei jocuri s-au terminat la egalitate.

O singura partida s-a terminat fara gol, pe 18 octombrie 2019, cu FC Hermannstadt in postura de gazda.

Cea mai recenta disputa directa din Superliga Romaniei: 2 mai 2021, FC Voluntari - FC Hermannstadt 0-1, gol inscris de Claudiu Belu Iordache.

Hermannstadt este singura echipa din campionat care a inceput toate cele trei meciuri din editia curenta cu acelasi prim-unsprezece.