1
FC Voluntari
Ricardinho 42'

Asa am trait Hermannstadt - Voluntari 1-1

Etapa a 6-a din playout a inceput vineri seara cu meciul Hermannstadt - Voluntari (18:00), ceea ce ar putea fi ultimul joc in exil al sibienilor.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

19:51

90'

Incredibila ocazie ratata de sibieni prin Tsoumou scapat singur spre poarta!

89'

Balaure trimite cu capul pe poarta. Balon retinut de Cabuz.

85'

Deac intra in locul lui Gadze la oaspeti.

78'

Ionut Stoica de la oaspeti este si el avertizat.

71'

Tudorie intra in locul lui Balan la oaspeti.

62'

Tiberiu Serediuc (Hermannstadt) primeste cartonasul galben.

46'

S-a reluat jocul.

18:47

Pauza la Pitesti.

42'

Gol Ricardinho!

Voluntariul egaleaza prin Ricardinho aparut in centrul careului. Lovitura decisiva cu capul din zona de la 11 metri.

33'

Rauta prinde poarta cu un sut de la distanta, dar tabela ramane nemodificata.

24'

Gol Lendric!

Gazdele deschid scorul prin Ivan Lendric.

19'

O noua sansa de gol ratata de Voluntari pe contraatac.

12'

Din ce in ce mai activa Voluntariului si Gadze trimite in blocajul unui adversar.

9'

Angajare a lui Gazde in careul advers si o reluare pe langa poarta.

7'

Offenbacher trimite pe langa poarta oaspetilor. Prima actiune importanta a meciului.

1'

A inceput meciul de la Pitesti.

0'

Hermannstadt: Căbuz - Măţel, Mijuskovic, Dandea, I. Stoica, Tătar - Dumitriu, Offenbacher, Serediuc - Lendric, Tsoumou;

Voluntari: Vâtcă - Russo, Balaur, Armaş, Gîsă - Căpăţînă, Răuţă - Ricardinho, Gadze, I. Gheorghe - Bălan.

10:46

Hermannstadt e singura echipa fara victorie dupa cinci etape in playout.

Patru puncte le despart pe cele doua echipe inaintea meciului direct. Voluntari e prima echipa deasupra liniei retrogradarii.

Un singur punct au obtinut sibienii in ultimele cinci meciuri de campionat.

Voluntari a inceput playout-ul cu trei succese la rand. A urmat apoi o remiza si prima infrangeer din aceasta faza a campionatului: 1-2 cu Gaz Metan Medias pe teren propriu.