0
0
Viitorul

Hermannstadt - Viitorul 0-0. Primul egal pentru ambele echipe in playout

Meci cu implicatii majore in lupta pentru evitarea retrogradarii intre Hermannstadt si Viitorul.

Un meci in care prudenta a fost cuvantul de ordine.

Doua echipe preocupate mai mult de faza defensiva si de mentinerea rezultatului.

Cea mai mare ocazie a primei reprize a fost ratata de Hermannstadt la sutul lui Petrescu din minutul 41.

Portarul Cojocaru a respins in extremis in afara terenului.

Acelasi Cojocaru s-a opus golului si in minutul 74 la o reluare din interiorul careului.

Viitorul a ratat cea mai importanta ocazie in minutul 77 la sutul lui Ciobanu dintr-o lovitura libera.

Portarul Cristiano a respins mingea in corner cu un reflex spectaculos.

Viitorul a incheiat meciul in inferioritate numerica dupa ce Benzar a incasat doua cartonase galbene in mai putin de trei minute.

Hermannstadt: Cristiano - Scarlatache, Viera, I. Stoica, Opruţ (Aralica ‘90+1) - Belu-Iordache (Măţel ’72), Dâlbea (Mayoral ’73), Addae, P. Petrescu - A. Sîntean (Pires ’60), Yazalde. Antrenor Eugen Beza;

Viitorul: V. Cojocaru - Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, R. Boboc (Marquinhos ’80) - Grădinaru, Artean, Grameni - A. Ciobanu – Tsoumou (Chiţu ’65), Jo Santos (Fernandes ’80). Antrenor Cătălin Anghel.

Cartonaşe galbene: Addae '34, Opruţ '38, Scarlatache '58, Pires ‘90 / Boboc '34, Benzar ’90, ‘90+2.

Cartonaş roşu: Benzar ‘90+2.

Arbitri: Andrei Chivulete - Octavian Şovre, Bogdan Gheorghe - Florin Marcu.

16:09

90'

Benzar este eliminat dupa al doilea galben. Pe primul il luase doua minute mai devreme.

80'

Pedroso in locul lui Boboc si Ely Fernandes in locul lui Jo Santos (Viitorul).

77'

Cea mai mare ocazie pentru Viitorul. Sutul lui Ciobanu din lovitura libera respins in extremis de Cristiano.

74'

Ocazie pentru Hermannstadt. Cojocaru respinge in extremis cu o mana in corner.

72'

Matel in locul lui Belu si Mayoral in locul lui Dalbea la gazde.

65'

Chitu in locul lui Tsoumou la Viitorul.

60'

Pires intra in locul lui Sintean la gazde.

50'

Andrei Sintean devine al treilea jucator avertizat la gazde.

46'

15:04

Pauza in meciul de la Medias. 0-0 in continuare pe tabela.

45'

Centrare in careul gazdelor. Benzar ajunge tarziu la intalnirea cu mingea.

41'

Cojocaru se opune golului la sutul lui Petrescu din afara careului.

38'

Raul Oprut (Hermannstadt) vede cartonasul galben.

36'

Addae (Hermannstadt) avertizat cu galben pentru un fault in saritura.

34'

Cartonas galben primit de Boboc (Viitorul).

30'

Ciobanu incearca sutul din afara careului. Minge pe langa poarta.

27'

Dalbea reia in forta peset poarta din 15-16 metri.

20'

Benzar suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

14'

Primul corner al meciului pentru Viitorul.

10'

Offside la Yazalde.

1'

A inceput meciul.

14:07

Avancronica

Viitorul vs. FC Hermannstadt în Liga1: 8 jocuri - 4 victorii Viitorul - două remize - două victorii Hermannstadt.

Palmares cu FC Hermannstadt gazdă: 4 jocuri - două remize - două victorii Hermannstadt.

14:06

Hermannstadt: 13 Cristiano – 27 Scarlatache, 12 Viera, 4 Stoica, 25 Oprut – 70 Belu, 5 Dalbea, 90 Addae, 7 Petrescu – 20 Sintean, 28 Yazalde.

Viitorul: 12 Cojocaru – 6 Benzar, 5 Mladen, 21 Dobrosavlevici, 77 Boboc – 30 Gradinaru, 18 Artean, 24 Grameni – 17 Ciobanu – 19 Tsoumou, 11 Jo Santos.