1
0
Viitorul

Asa am trait Hermannstadt - Viitorul 1-0

Penultimul meci al anului in Liga 1 Betano s-a jucat la Cluj-Napoca, pe arena Dr.Constantin Radulescu, intre sibienii de la Hermannstadt si Viitorul.Apasati aici pentru live video

14:51

90'

Dragus cade usor in careul advers si se alege cu un galben pentru simulare.

90'

Cabuz avertizat pentru tragere de timp.

87'

Rusu avertizat pentru un fault asupra lui Ianis Hagi.

76'

Sut bun trimis de Achim spre poarta. Viitorul continua sa preseze in cautarea egalarii.

65'

Ianis Hagi incearca din nou poarta, dar fara succes. Ramane 1-0 pentru Hermannstadt.

60'

Rusu in locul lui Blanaru la gazde.

58'

Un sut slab trimis de Ianis Hagi spre poarta celor de la Hermannstadt.

57'

Achim in locul lui Artean la oaspeti.

46'

Matan in locul lui Houri la Viitorul.

13:46

Pauza la meciul din Gruia.

44'

Vina centreaza pe coltul lung, apare acolo Ciobanu, dar Tatar s-a aparat bine.

36'

Ciobanu intra in teren inainte sa iasa de Nooijer si primeste cartonasul galben inainte de a fi atins mingea!

35'

De Nooijer este inlocuit de Hagi cu Ciobanu. Mutare ofensiva la Viitorul.

33'

Dumitriu ramane in pozitie de sut si acesta trimite pe langa poarta. Cojocaru suparat pe aparatorii din fata sa.

32'

Pasa catre nimeni a lui Ianis Hagi. Un joc fara rezultat in jocul celor de la Viitorul.

27'

Lovitura libera pentru Viitorul. Mingea lui Ianis Hagi nu trece de zidul sibian.

19'

Aproape de 2-0 cei de la Hermannstadt la patrunderea lui Tatar. Sutul acestuia spre coltul scurt e blocat de Cojocaru cu piciorul.

12'

Gol Dumitriu!

Hermannstadt deschide scorul prin Dumitriu. O minge in diagonala care il surprinde pe Cojocaru.

5'

Eroare in apararea lui Gica Hagi, dar Petrescu nu reuseste sa profite.

1'

A inceput meciul din Gruia. Teren impecabil, cer insorit, conditii ideale de fotbal pentru data din calendar.

0'

11:58

Meciul din tur castigat de Viitorul, cu 1-0, a fost singurul duel din Liga 1 intre cele doua echipe.

Vasie Miriuţă vs Gheorghe Hagi în Liga 1: 7 jocuri - o victorie Miriuţă - o remiză - 5 succese Hagi.

Vasile Miriuţă vs Viitorul în Liga 1: 10 jocuri - două victorii - 3 remize - 5 înfrângeri.