1
UTA
Hora 75'

Asa am trait Hermannstadt - UTA

Etapa a 7-a din CASA Liga 1 a continuat cu Hermannstadt - UTA, meci care a fost live text pe onlinesport.ro, duminica, de la ora 18:45.

20:51

75'

Gol Hora!

UTA egaleaza cu un sut direct din lovitura libera.

69'

Albu finalizeaza cu sut la poarta o actiune personala. Ramane 1-0 pentru Hermannstadt.

60'

Bustea suteaza pe langa poarta gazdelor.

56'

Rus trimite sa rupa poarta din 7-8 metri. La rugby ar fi fost o transformare pe cinste.

52'

Figueiredo blocheaza sutul lui Hora. Ocazie pentru UTA.

50'

Preluare slaba a lui Mayoral singur cu portarul Iacob.

46'

19:36

Pauza la Medias.

41'

Parada a lui Figueiredo pe un fond crescut de dominare din partea aradenilor. Hermannstadt a facut pasul inapoi.

32'

Stoica respinge in corner sutul lui Rusu la cea mai importanta ocazie a celor de la UTA.

30'

Mayoral patrunde si suteaza pe langa poarta aradenilor.

27'

Primul corner al meciului pentru UTA ramane fara rezultat.

13'

Iacob se opune golului la sutul lui Belu-Iordache. Mare ocazie pentru sibieni.

7'

Gol Addae!

Centrare din corner si Addae reia decisiv cu capul pentru 1-0.

0'

Echipele de start:

Hermannstadt: Cristiano - Belu, Viera, Stoica, Opruţ - R. Pires, Addae, Buzan - Mayoral, Jo Santos, Fortes.

UTA: Iacob - Simo, Benga, Albu, Pleaşcă - Roşu, Isac, Rusu, Miculescu - Hora, Rus.

0'

A inceput meciul.

13:28

Avancronica

Cele două echipe se vor confrunta pentru întâia oară în principala competiţie internă. De asemenea, un duel în premieră va fi şi la nivelul băncilor tehnice, cel între Ruben Albes şi Laszlo Balint.

CFR Cluj - FC Hermannstadt 1-0 a fost singura înfrângere suferită de sibieni în ultimele 13 meciuri disputate în CASA Liga 1, interval în care au mai înregistrat șapte succese şi cinci rezultate de egalitate.

Doar o partidă au pierdut arădenii în primele șase runde, 2-3 cu Poli Iaşi (acasă), în rest au o victorie (1-0 Dinamo, deplasare) şi patru remize.