2
Sepsi
Safranko 68' 14'

Asa am trait Hermannstadt - Sepsi

Sambata dupa amiaza am transmis live text in aceasta pagina meciul Hermannstadt - Sepsi din etapa a 23-a in Liga 1.

16:53

Final de meci.

90'

Final nebun de partida. Gazdele rateaza din nou de aceasta data prin Yazalde scapat singur cu portarul. Reluare pe langa poarta.

90'

Dumitriu trimite cu capul in transversala! Ce ocazie pentru Hermannstadt.

88'

Incredibila ocazie pentru Sepsi. Luchin aproape de un autogol, respinge portarul de linia portii.

84'

Gol Debeljuh!

Hermannstadt egaleaza a doua oara si din nou Debeljuh isi trece numele pe lista marcatorilor. Scapat singur cu portarul, acesta l-a driblat pe Niczuly si a trimis in poarta goala.

68'

Gol Safranko!

Dubla reusita de Safranko si Sepsi revine la conducere. Centrare din dreapta a lui Dimitrov si reluarea e una in forta sub bara.

66'

Mutare inspirata din partea lui Miriuta. La cateva minute de la intrarea in meci Debeljuh egaleaza cu o lovitura de cap din centrarea lui Busu.

60'

Ultima schimbare la gazde: Debeljuh in locul lui Offenbacher.

59'

Oaspetii ameninta poarta cu un sut de la distanta respins cu dificultate de Figueiredo.

52'

Sansa uriasa de gol pentru Sepsi. Stefanescu scapa singur cu portarul, il depaseste pe Figueiredo si intoarce pentru Safranko. Acesta reia pe langa poarta.

46'

15:49

Pauza.

41'

Luchin aproape de egalare cu o lovitura de cap din sase metri. Respinge Niczuly in corner.