2
Sepsi
Vasvari 65' Golofca 12'

Asa am trait Hermannstadt - Sepsi

Etapa a 25-a a continuat, duminica, cu meciul Hermannstadt - Sepsi, partida care a fost live text in aceasta pagina de la ora 18:00.

19:52

Marcel Birsan pune capat partidei de la Medias.

89'

Vasvari trimite peste poarta. O noua sansa ratata de Sepsi.

65'

Gol Vasvari!

Sepsi revine la conducere dupa reusita lui Vasvari din lovitura de la 11 metri.

63'

Ocazie pentru Sepsi la sutul lui Safranko. Portarul gazdelor a deviat usor mingea suficient cat sa o respinga in corner.

59'

Dumitrescu reia cu capul si mingea loveste bara.

46'

Start de repriza secunda.

41'

Petrila suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera din afara careului gazdelor.

25'

Gol Bagaric!

Hermannstadt egaleaza prin Bagaric cu un sut din interiorul careului la coltul scurt.

12'

Gol Golofca!

Oaspetii deschid scorul prin Golofca. Sut din interiorul careului. O minge pe jos care il surprinde pe Cristiano.

6'

Bouhenna (Sepsi) vede primul galben al meciului pentru un fault in atac.

1'

A inceput meciul de la Medias, in continuare "casa" celor de la Hermannstadt.

0'

Hermannstadt: 13 Cristiano - 77 Matel, 34 Matricardi, 4 Stoica, 25 Oprut - 7 Petrescu, 5 Dalbea, 10 Aosman, 21 Mayoral - 20 Sintean, 32 Bagaric.

Sepsi: 33 Niczuly - 2 Deligiannidis, 29 Bouhenna, 3 Mitrea, 20 Dumitrescu - 14 Eder, 4 Tincu, 90 Golofca - 27 Petrila, 18 Safranko, 23 Achahbar.

15:55

FC Hermannstadt şi Sepsi OSK s-au mai întâlnit de șapte ori în principala competiţie internă, de două ori s-au impus sibienii, un joc a fost câştigat de covăsneni, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 7 noiembrie 2020, Sepsi OSK - FC Hermannstadt 1-1, goluri înscrise de Cl. Petrila, respectiv D. Mayoral.