2
0
Poli Iasi

Poli Iasi pierde cu Hermannstadt in deplasare si va continua in playout

Poli Iasi avea nevoie de victorie in meciul cu Hermannstadt pentru a spera la obtinerea unui loc in playoff, insa gruparea din Copou a pierdut la Pitesti, scor 0-2, un meci pe care l-a incheiat in inferioritate numerica.

Popovici in minutul 71 si Jazvici in minutul 90 au marcat golurile celor de la Hermannstadt.

Poli Iasi a ramas in inferioritate numerica din minutul 89, cand Mihalache a fost eliminat.

Hermannstadt: Cabuz - Măţel, Pîrvulescu, Dandea, I. Stoica, Tătar - I. Petrescu, Dâlbea, S. Popovici (Dumitriu '80) - Blănaru (Javzici '73), Tsoumou (Mijuskovic '88). Antrenor: Vasile Miriuţă;

Poli Iaşi: D. Rusu - Bosoi (Enoh '86), Mihalache, Frăsinescu, Sin - Qaka, Cioinac - L. Soares,  F. Nascimento (Petre '60), A. Burlacu (Semedo '70)- B. Garros. Antrenor: Flavius Stoican;

Cartonaşe galbene: Dâlbea '10, Măţel '33, Petrescu '67, Dandea '82 / Qaka '64;

Cartonaş roşu: Mihalache '89;

Arbitru: Marius Avram.

18:55

90'

Gol Jazvic!

Hermannstadt isi dubleaza avantajul prin Jazvic.

88'

Cartonas rosu !

Dezastru pentru ieseni. Ovidiu Mihalache este eliminat!

81'

Ongenda suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

78'

Lewis Enoh îl înlocuiește pe Gabriel Bosoi la oaspeti.

73'

Iese Stefan Blanaru, intră Filip Jazvic la Hermannstadt.

71'

Gol Popovici!

Hermannstadt deschide scorul prin Popovici, dar golul a fost marcat dupa un offside mare nesemnalizat la Blanaru.

62'

Incercare de centrare din partea lui Burlacu. Mingea iese afara.

60'

Patrick Petre intră în locul lui Filipe Nascimento la Poli Iasi.

50'

Iesenii incep in atac si Burlacu ameninta poarta cu un sut de la distanta.

46'

Start de repriza secunda.

33'

Cartonaș galben pentru Alexandru Matel.

32'

Apararea sibiana respinge tentativa de sut a lui Cioinac.

30'

Tsoumou cauta din nou poarta fara prea mult succes.

24'

Lovitura libera pentru Hermannstadt. Tatar executa in zidul advers.

22'

Replica iesenilor vine prin sutul lui Felipe Nascimento. Pe langa poarta.

19'

Blanaru trimite pe langa poarta, dupa ce l-a depasit pe portarul Rusu iesit mult in afara careului.

12'

Semnalizare la offside pe atacul gazdelor la Tsoumou.

10'

Dalbea vede cartonasul galben, primul al meciului.

8'

Prima ocazie a meciului apartine gazdelor si e ratata de Popovici.

5'

Tentativa de sut din partea gazdelor prin Petrescu.

1'

Start de partida.

0'

Hermannstadt: Cabuz - Matel, Pirvulescu, Dandea, Stoica, Tatar - Petrescu, Dalbea, Popovici - Blanaru, Tsoumou.

Poli Iasi: Rusu - Bosoi, Mihalache, Frasinescu, Sin - Qaka, Cioinac, Platini, Nascimento, Burlacu - Garros.

00:07

Poli Iasi e condamnata sa castige la Pitesti cu Hermannstadt pentru a spera la playoff.

Hermannstadt a obtinut un singur punct in 2019.

Patru victorii au reuşit moldovenii în ultimele cinci deplasări din campionat.

In tur a fost 2-0 pentru Hermannstadt, puncte pierdute de ieseni care acum atarna greu in economia ierarhiei din Liga 1.

Vasile Miriuţă vs Flavius Stoican: 7 jocuri în Liga 1 - 5 victorii Miriuţă - o remiză - o victorie Stoican.

Vasile Miriuţă vs Poli Iaşi în Liga 1: 7 jocuri - 6 victorii Miriuţă - o înfrângere.