1
0
Poli Iasi

Asa am trait Hermannstadt - Poli Iasi. Dubla eliminare la oaspeti!

Etapa a 22-a, ultima din 2019 in Liga 1, a continuat sambata cu meciul de la Sibiu dintre echipa locala Hermannstadt si Poli Iasi.

16:29

Final de meci.

90'

Rimane (Hermannstadt) si o lovitura libera pentru oaspeti de la peste 35 de metri.

79'

Sansa de gol pentru gazde la capul lui Yazalde. Respinge portarul Tarnovanu cu o mana.

78'

Alfonso in locul lui Offenbacher.

74'

Ultima schimbare la oaspeti: Rodny Cabral îi ia locul lui Razvan Onea.

72'

Poli Iasi aproape de egalare prin Balan. Mingea acestuia nu are taria pentru a ajunge in poarta.

67'

Corner pentru Poli Iasi ramas fara rezultat pe tabela.

65'

Daniel Offenbacher (Hermannstadt).

63'

Alessio Carlone în locul lui Cosmin Marian Bîrnoi la Poli Iasi.

61'

Schimbare la gazde: Lucian Mihai Dumitriu îl inlocuiește pe Ionut Petrescu.

58'

Florian Loshaj, de la oaspeti, vede cartonașul galben.

46'

Francisc Cristea in locul lui Ovidiu Horsia la Poli Iași.

46'

15:24

Pauza in meciul de la Sibiu.

34'

Portarul oaspetilor intervine la sutul lui Petrescu.

32'

Semnalizare de offside la Oprut.

27'

Busu intra in locul lui Cordea la gazde.

26'

Loshaj (Poli Iasi) pentru un fault la centrul terenului.

21'

Cartonas rosu !

In cele din urma Andrei Chivulete scoate cartonasul rosu si-l elimina pe Platini. Protesteaza Mihai Teja si vede la randul sau cartonasul rosu dupa ce l-a prins de mana pe arbitru.

20'

Talpa urata pusa de Platini intre galben si rosu. Nu primeste insa niciun avertisment.

19'

Petrescu ameninta poarta adversa. Intervine Radu si respinge in afara terenului.

12'

Gol Romario!

Hermannstadt deschide scorul prin Romario Pires. Sut din interiorul careului usor deviat de un aparator advers.