2
Gaz Metan Medias
Chamed 71' Constantin 49'

Asa am trait Hermannstadt - Gaz Metan

Am transmis live text in aceasta pagina meciul de la Targu Mures dintre Hermannstadt si Gaz Metan Medias, partida din etapa a 2-a in Liga 1.

19:51

84'

Cartonas rosu !

Al doilea galben incasat de Dalbea si Hermannstadt raman cu doi jucatori mai putin pe teren.

71'

Gol Chamed!

Gaz Metan isi dubleaza in cele din urma avantajul prin Chamed, jucator care inscrie din pasa lui Olaru.

70'

Sergiu Bus aproape sa dubleze avantajul Mediasului din pasa lui Olaru. Ratare singur cu portarul.

53'

Eroare a lui Luchin in propriul careu si oaspetii sunt aproape de 2-0. Intervine Dandea si trimite in corner.

49'

Gol Constantin!

Gazul deschide scorul printr-un penalty transformat de Marius Constantin.

46'

A inceput repriza secunda.

18:48

Pauza la Targu Mures.

45'

Inevitabilul se produce si arbitrul este nevoit sa scoata cartonasul rosu. Cordea este trimis la cabine pentru o talpa pusa lui Rosu.

34'

Sansa de gol pentru Hermannstadt la cea mai importanta actiune din aceasta repriza. Plesca intervine decisiv.

29'

In continuare dueluri la limita regulamentului. Jocul este foarte fragmentat si Buzan vede cartonasul galben.

25'

Larie vede primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Caiado. Acesta din urma are nevoie de ingrijiri medicale.