1
Gaz Metan Medias
Cretu 66'

Asa am trait Hermannstadt - Gaz Metan 0-1

Arena Tran Sil din Targu Mures a gazduit sambata, de la ora 16:00, derby-ul judetului Sibiu, confruntarea dintre nou-promovata Hermannstadt si Gaz Metan Medias. Apasati aici pentru live video.

17:50

90'

Ultima schimbare la oaspeti, una la trecerea timpului: intra Buziuc in locul lui Fortes.

85'

Romeo intra in locul lui Olaru la oaspeti.

81'

Curtean intra la gazde in locul lui Dalbea.

66'

Gol Cretu!

Gaz Metan deschide scorul dupa o faza spectaculoasa. Olaru il deschide in marginea careului pe Chamed, acesta joaca in fata portii pentru Fortes si reluarea acestuia se duce in transversala. Cu sansa, mingea ajunge la Cretu care trimite in poarta.

65'

Dandea este avertizat pentru faulturi repetate.

64'

Chamed intra in locul lui Caiado la oaspeti.

52'

Replica Gazul in urma unui corner. Mingea ajunge in sase metri si Cristea trimite peste poarta.

49'

Centrare din dreapta si Blanaru trimite incredibil din doi metri peste poarta.

33'

Cabuz se opune golului la reluarea lui Fortes. Este cea mai mare ocazie pentru Gaz Metan.

32'

Faza controversata in careul gazdelor. O minge centrata din dreapta il loveste in mana pe Tatar, dar centralul Radu Petrescu lasa jocul sa continue.

29'

Blanaru, scapat singur cu portarul, rateaza cea mai mare ocazie de pana acum. Sut pe langa poarta din 16 metri.

22'

Cretu scoate in spate pentru sutul lui Fofana. Mingea trece pe langa poarta gazdelor.

18'

Coman ii pune o mana in gat lui Olaru si vede cartonasul galben.

17'

Caiado intra in careul si centreaza pentru Ely. Interventie decisiva a stoperul Mijuskovic.

8'

Fortes patrunde in careul gazdelor, dar este blocat in momentul sutului de Parvulescu.

1'

Gol anulat gazdelor dupa 50 de secunde pentru o pozitie afara din joc. Un offside la limita.

1'

A inceput meciul de la Targu Mures. Hermannstadt evolueaza in continuare in exil cata vreme arena proprie este in reconstructie.