2
Gaz Metan
Rondon 90' Larie 6'

Asa am trait Hermannstadt - Gaz Metan in playout

Derby-ul judetului Sibiu s-a jucat in exil, la Pitesti, intre Hermannstadt si Gaz Metan Medias.Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

14:56

Final de meci.

90'

Gol Rondon!

Penalty transformat de Rondon cu sut la vinclu.

90'

Cabuz are o intrare intarziata asupra lui Mailat si se dicteaza penalty pentru Gaz Metan.

88'

Mailat incaseaza si el un galben. Este al optulea cartonas galben aratat de Gaman in acest meci.

83'

Cartonas rosu !

Dandea isi pierde cumpatul si vede rosu direct pentru lovirea unui adversar.

80'

Ultima schimbare la gazde: Sergiu Popovici ii lasa locul lui Claudiu Pamfile.

78'

Marian Pleașcă intra in locul lui Darius Olaru la Medias.

78'

Rondon scapa singur spre poarta gazdelor, dar isi prelungeste prea mult balonul si este deposedat.

76'

Mare sansa de gol ratata de oaspeti prin Mailat. Sut pe langa poarta.

72'

Luís Aurélio iese si intra Antoni Ivanov la oaspeti.

62'

Nasser Chamed ii lasa locul lui Sebastian Mailat la oaspeti.

58'

Mijušković este avertizat cu galben.

55'

Filip Jazvić intra in locul lui Lucian Dumitriu la Hermannstadt.

52'

Interventie decisiva a lui Cabuz la reluarea lui Rondon. Din nou mediesenii incep mai bine repriza.

46'

Nemanja Mijušković in locul lui Ionuț Stoica la gazde.

13:50

George Gaman pune capat primei reprize.

45'

Dandea reia cu capul pe langa poarta dupa o centrare din corner. Prima ocazie pentru Hermannstadt.

45'

Echilibrul numeric e rupt de eliminarea lui Dalbea pentru al doilea galben. Acesta l-a faultat pe Olaru la centrul terenului.

39'

Se joaca in continuare fara menajamente. Pirvulescu ia galben pentru o intrare la Busu.

38'

Cabuz respinge in extremis lovitura de cap a lui Olaru. Buna si centrarea lui Chamed din flancul stang.

27'

Olaru vede galben pentru o contra dura la centrul terenului.

19'

Busu intra din spate asupra lui Dumitriu si se alege cu cartonas.

16'

Dalbea e avertizat pentru o simulare.

6'

Gol Larie!

Gaz Metan concretizeaza inceputul bun de partida prin deschiderea scorului. Larie puncteaza cu capul din centrarea lui Chamed.

3'

Centrare din dreapta si Caiado reia cu capul peste poarta.

2'

Ocazie ratata de oaspeti prin Rondon bine gasit de Chamed in sase metri.

0'

Hermannstadt: Cabuz - Matel, Pirvulescu, Dandea, Stoica, Tatar - Dimitriu, Dalbea, Popovici - Blanaru, Tsoumou.

Gaz Metan: Plesca - Cretu, Larie, Constantin, Busu - Fofana, Luis Aurelio - Olaru, Chamed, Caiado - Rondon.

0'

A inceput meciul de la Pitesti.

10:20

Gaz Metan este fără victorie în Liga 1 Betano din 12 noiembrie 2018, când s-a impus cu 2-0 în faţa celor de la FC Voluntari.

FC Hermannstadt a marcat cel puţin un gol în cinci din ultimele șase jocuri disputate pe teren propriu.

Gaz Metan a primit cel puţin un gol în 10 din ultimele 11 jocuri disputate în campionat.

Cele două echipe s-au mai întâlnit pe prima scenă doar în ediţia curentă, când fiecare s-a impus pe terenul adversarei:

•1 septembrie 2018, FC Hermannstadt - Gaz Metan 0-1, marcator Valentin Creţu (minutul 66).

•15 decembrie 2018, Gaz Metan - FC Hermannstadt 0-2 (au înscris Daniel Tătar şi Ionuţ Stoica).