1
Dunarea Calarasi
Dobrosavlevici 90'

Asa am trait Hermannstadt - Dunarea Calarasi 1-1

Stadionul din Targu Mures a gazduit, duminica de la ora 18:00, duelul nou-promovatelor Hermannstadt si Dunarea Calarasi.Apasati aici pentru live video

19:49

90'

Galben si pentru Buzan.

90'

Gol Dobrosavlevici!

Dunarea Calarasi egaleaza dintr-o faza fixa prin lovitura de cap a lui Dobrosavlevici.

90'

Antonov vede cartonasul galben.

86'

Blanaru iroseste o faza de contraatac dezvoltata de bolivianului Vega.

85'

Company in locul lui Tatar la gazde.

77'

Luis Ali Vega intra la gazde in locul lui Petrescu.

68'

Buzan in locul lui Babei la Calarasi.

62'

Dobrosavlevici reia cu capul pe langa poarta dupa o centrare din corner.

56'

Reluare a lui Kanda din afara careului. Mingea se duce peste poarta.

54'

Straton respinge sutul lui Coman din actiune. Prima actiune a gazdelor in repriza secunda.

47'

Noul intrat Kante patrunde in viteza si suteaza in blocajul unui adversar.

46'

Kanda in locul lui Munteanu la Calarasi.

46'

45'

La ultima faza a reprizei Cabuz respinge sutul lui Honciu din lovitura libera.

42'

Cea mai mare ocazie a celor de la Dunarea Calarasi vine la sutul lui Honciu din lovitura libera. Mingea s-a dus in bara!

39'

Chalkiadakis cauta si el poarta cu o minge din afara careului. Retine Straton in doi timpi.

37'

Nkololo il intinde pe Straton cu un sut din interiorul careului dupa o cascada de driblinguri. Faza creata de patrunderea lui Blanaru.

31'

Dalbea cauta poarta cu un sut de la aproape 30 de metri. Obtine lovitura de la colt.

23'

Gol Blanaru!

Deschidere de scor. Blanaru inscrie cu calcaiul la o minge prelungita de Dalbea cu capul.

22'

Straton intervine decisiv la prima ocazie a celor de la Hermannstadt la exteriorul lui Tatar.

7'

Chalkiadakis suteaza de la distanta pe langa poarta celor de la Dunarea.

1'

Iulian Dima fluiera startul meciului.

0'

Hermannstadt: 1 Cabuz – 91 Coman, 4 Stoica, 30 Dandea, 17 Tatar – 5 Dalbea, 67 Antonov – 7 Petrescu, 10 Chalkiadakis, 23 N’Kololo – 89 Blanaru.

Dunarea Calarasi: 25 Straton – 23 Gligorov, 17 Dobrosavlevici, 20 Sandru, 27 Mendy – 4 Puscas, 8 Cucu – 14 Babei, 89 Honciu, 10 Munteanu – 29 Mediop.

12:30

În retur, pe 25 februarie 2018, cele două au terminat fără gol confruntarea de pe arena Ion Comşa din Călăraşi.

12:30

Întâia confruntare directă a avut loc pe 19 august 2017, FC Hermannstadt - Dunărea 2-1.

12:30

Patru puncte din șase posibile au scos sibienii din cele două dueluri directe în ediția 2017-2018, gruparea antrenată de Alexandru Pelici fiind singura care a reuşit să câştige în faţa formaţiei din Calarasi.