2
Dinamo
Nemec 34' Fabbrini 30'

Asa am trait Hermannstadt - Dinamo 0-2 la pauza

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Hermannstadt - Dinamo, partida din etapa a 16-a in CASA Liga 1. Meciul a inceput la ora 19:00.

20:54

90'

Fabbrini se loveste de un adversar si cade in careul sibienilor. Se alege cu un galben pentru simulare la duelul cu Sintean.

86'

Se incing spiritele dupa un fault la centrul terenului. Cojocaru nu scoate cartonasul. Minge pentru Hermannstadt.

83'

Sorescu aproape de gol din lovitura libera. Sut spre vinclu respins in extremis de Cristiano.

82'

Blejdea obtine lovitura libera in duel cu Dalbea. Pozitia e una promitatoare.

80'

Dubla inlocuire la Dinamo. Anton si Bani au parasit terenul. Gol si Mihaiu in locul acestora.

77'

Corner ramas fara rezultat la poarta lui Dinamo. Fabbrini a respins centrarea lui Sintean.

75'

Bani se resimte dupa o ciocnire cu Rauta, coechipierul sau.

63'

Oprit trimite primul sut pe poarta lui Dinamo.

46'

19:47

Pauza in meciul de la Medias.

34'

Gol Nemec!

Sorescu patrunde din nou pe dreapta si paseaza decisiv pentru reluarea cu capul a lui Nemc. A doua pasa decisiva oferita de Sorescu, fundas drepta in acest meci.

30'

Gol Fabbrini!

Dinamo deschide scorul prin Fabbrini din pasa lui Sorescu. O faza la care Voda l-a tamponat in careu pe Nemec, insa arbitrul a lasat legea avantajului.

15'

Voda trimite pe langa poarta dupa o actiune rapida a gazdelor.

1'

Start de partida.

18:59

Meciul se disputa la Medias pe arena celor de la Gaz Metan, unde ninge ca in povesti.
Meciul e arbitrat de Adrian Cojocaru.

18:58

Hermannstadt: 13 Cristiano - 15 Voda, 12 Viera, 4 Stoica, 25 Oprut - 7 Petrescu, 5 Dalbea, 90 Addae - 21 Mayoral, 99 Karanovic, 11 Jo Santos.

Dinamo: 12 Esanu - 22 Sorescu, 30 Bejan, 6 Ehmann, 3 Radu - 31 Fabbrini, 5 Rauta, 8 Anton, 38 Bani - 77 Achim - 17 Nemec.

13:13

Avancronica

Sibienii au primit cel puţin un gol în 11 din ultimele 12 meciuri jucate acasă în campionat.

Doar o partidă au pierdut bucureştenii din precedentele șase disputate în CASA Liga 1 (17 decembrie 2020, Dinamo -CFR Cluj 0-2), interval în care au mai înregistrat trei succese şi două rezultate de egalitate.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de șapte ori în principala competiţie internă, de trei ori s-au impus dinamoviştii, un joc a fost câştigat de FC Hermannstadt, iar alte trei partide s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 24 august 2020, Dinamo - FC Hermannstadt 1-1, marcatori Deian Sorescu, respectiv Jo Santos Oliveira.