0
0
Dinamo

Asa am trait Hermannstadt - Dinamo

Etapa a 10-a din playout a continuat, miercuri, cu meciul de la Sibiu dintre echipa locala Hermannstadt si Dinamo.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

20:09

Final de meci.

86'

Dumitriu suteaza pe langa poarta dinamovista. Sunt ultimele zvacniri ofensive ale gazdelor.

85'

Contraatac al gazdelor dezvoltat de Blanaru in flancul stang. Minge scoasa pentru sut si Klimavicius blocheaza in extremis.

73'

Cabuz respinge lovitura de cap a lui Montini. Cea mai mare ocazie a lui Dinamo in aceasta repriza.

68'

Dalbea vede si el cartonasul galben pentru o intrare periculoasa asupra lui Nistor.

62'

Ionut Serban cauta poarta si trimite alaturi. Ramane 0-0 in continuare.

61'

Dalbea faulteaza in preajma proporiului careu si Dinamo are o faza fixa importanta.

57'

Nabil Jaadi trimite din voleu pe langa poarta gazdelor. Una dintre putinele ocazii ale lui Dinamo.

56'

Blanaru este avertizat pentru o intrare dura asupra fundasului lituanian Klimavicius.

49'

Italianul Montini vede primul galben al meciului pentru o tinere a lui Stoica.

19:01

Marius Avram a pus capat prime reprize la Sibiu.

44'

Centrare pe sase metri din corner si Dalbea reia cu capul peste poarta.

41'

Sibiul rateaza cea mai mare ocazie prin Offenbacher cu o reluare cu capul din sase metri. Mingea se duce alaturi de poarta dinamovista.

33'

Jazvic il cauta pe Blanaru cu o centrare inalta in careu. Respinge Sorescu in corner.