3
CFR Cluj
Rondon 78' Debeljuh 51' Chipciu 37'

Asa am trait Hermannstadt - CFR Cluj 1-3

Ultima partida a etapei a 18-a in CASA Liga 1 le-a adus fata in fata pe Hermannstadt si CFR Cluj. Meciul a fost live text in aceasta pagina, luni seara, de la 20:30.

22:21

90'

Camora patrunde in careu si rateaza de putin primul sau gol in actualul sezon de Liga 1.

78'

Gol Rondon!

Lovitura libera a gazdelor ramasa fara rezultat. CFR Cluj iese pe contraatac si Rondon marcheaza pentru 3-1!

76'

Acelasi Figueiredo blocheaza providential singur cu Paun! Apararea sibienilor e depasita total.

75'

Dubla interventie a lui Figueiredo dupa o faza ciudata. Pana la urma se acorda corner pentru oaspeti.

67'

Figueiredo retine sutul lui Chipciu cu stangul.

57'

Ce minge grea respinte Cristiano Figueiredo la sutul lui Deac! Ramane 2-1 pentru CFR Cluj.

51'

Gol Debeljuh!

Camora centrarea din stanga si Debeljuh marcheaza pentru al treilea meci consecutiv. CFR Cluj preia conducerea, 2-1.

50'

CFR Cluj preseaza mai mult in debutul acestei reprize.

49'

Jo Santos dupa un duel cu Chipciu.

46'

Soares in locul lui Itu la CFR Cluj din debutul partii secunde.

21:19

Pauza la Medias.

37'

Gol Chipciu!

Deac paseaza decisiv in fata portii pentru golul egalizator marcat de Chipciu.

33'

Gol Pires!

Hermannstadt deschide scorul prin Romario Pires. Sut din interiorul careului.

1'

Costache rateaza deschiderea scorului la prima actiune a meciului.

1'

A inceput meciul de la Medias.

20:26

Hermannstadt: Cristiano - Viera, Dâlbea, I. Stoica - Măţel, Addae, Romario Pires, Opruţ - Sîntean -  Petrescu, Joalisson.

CFR Cluj: Sandomierski -Manea, Ben Youssef, Burcă, Camora - Deac, Itu, Păun - Chipciu, Debeljuh, Costache.

12:18

Avancronica

FC Hermannstadt şi CFR s-au mai întâlnit doar de cinci ori în principala competiţie internă, de 3 ori s-au impus clujenii, iar alte două jocuri s-au terminat la egalitate.

Primul meci a avut loc pe 22 septembrie 2018, FC Hermannstadt - CFR Cluj 0-1.

Cea mai recentă confruntare directă: 13 septembrie 2020, CFR Cluj - FC Hermannstadt 1-0, gol marcat de Paulo Vinicius.