Golofca ajunge la o centrare din dreapta si impinge mingea in poarta. Hermannstadt e sah mat!

Mihai Roman deschide scorul pentru Botosani.

Cartonas rosu !

Oaida vede al doilea galben si este eliminat din joc.

68'

Un galben complet gratuit incasat de Rodriguez.
Jocul a scazut in intensitate in aceasta parte secunda. Botosani prefera un joc de asteptare, in timp ce sibienii au devenit mai prudenti.

60'

Petrescu intra in locul lui Jazvic la gazde.

46'

19:24

Pauza in meciul de la Sibiu.

45'

In cele din urma jocul este reluat si prelungit cu patru minute. Grecul Soiledis a intrat in locul lui Holzmann.

42'

Ciocnire violenta cu capul intre Jazvic si Holzmann. Acesta din urma se alege cu capul spart. Ambulanta intra pe teren!

40'

Incredibila ocazie si pentru Sibiu la o centrare din corner. Tsoumou trece pe langa mingea care in cele din urma se scurge in afara terenului.

36'

Foarte buna centrarea lui Matel de pe flancul drept si Blanaru, fara om in marcaj, trimite imprecis cu capul pe langa poarta.

27'

O noua sansa pentru oaspeti la sutul lui Fabbrini din 16 metri.

24'

Sansa de gol ratata de Serediuc cu un sut pe langa poarta dintr-o pozitie foarte buna in interiorul careului. Mingea ramane la sibieni care vor repune din coltul terenului.

16'

Panica in careul gazdelor la patrunderea lui Fabbrini si centrarea lui Holzmann prin fata portii.

7'

Incredibila ocazie ratata de Mihai Roman cu capul din fata portii la centrarea lui Fabbrini de pe flancul stang.

1'

Start de meci.

18:32

Hermannstadt: Căbuz - Măţel, Dandea, Stoica, Tătar - Dâlbea, Dumitriu - Serediuc, Tsomou, Jazvic - Blănaru.

FC Botoşani: Fraisl - Patache, Piţian, Burcă, Holzmann - J.Rodriguez, Târşă - Fabbrini, Ongenda, Golofca - M.Roman.

12:59

O singură înfrângere au suferit sibienii în ultimele șase meciuri din campionat (4-1 cu Gaz Metan).

FC Botoşani trece printr-o perioadă foarte bună, cu cinci succese şi un egal în precedentele șapte partide din Liga 1 Betano, interval în care a pierdut doar cu Dinamo în deplasare.

FC Hermannstadt şi FC Botoşani s-au mai întâlnit pe prima scenă doar în ediţia curentă, de trei ori, de două ori s-au impus moldovenii, iar un joc s-a terminat la egalitate.