1
FC Botosani
Rodriguez 63'

Asa am trait Hermannstadt - Botosani 1-1

Meciul dintre Hermannstadt si Botosani programat initial duminica de la ora 17:30 a fost amanat pentru ziua de luni din cauza cetii. Apasati aici pentru live video.

15:50

89'

Portarul Botosaniului respinge sutul lui Dumitriu din actiune.

87'

Pedro Moreira in locul lui Blanaru.

77'

Gol Tatar!

Hermannstadt restabileste egalitatea prin sutul lui Tatar din lovitura libera. Executie perfecta si e 1-1 pe tabela.

75'

Hergheligiu in locul lui Dalbea la gazde. Rodriguez de la oaspeti avertizat cu galben.

72'

Centrare din stanga si Nkololo reia cu capul peste poarta.

66'

Company ii lasa locul lui Nkololo.

65'

Mijuskovic avertizat pentru un fault la centrul terenului. Miriuta pregateste introducerea lui Nkololo.

63'

Gol Rodriguez!

Botosaniul deschide scorul prin Rodriguez de la punctul cu var.

61'

Lovitura de la 11 metri Botosani!

57'

O noua ocazie ratata de acelasi Blanaru. Servit excelent de Tsoumou in careu, golgeterul sibian reia pe poarta, dar Fraisl are o interventie providentiala.

56'

Hermannstadt rateaza cea mai mare ocazie a meciului. Reluare in bara transversala!

55'

Roman trimite din afara careului. O minge care ajunge in bratele lui Cabuz.

46'

S-a reluat jocul.

14:46

Pauza in meciul de la Targu Mures.

27'

Tsoumou tinut in careul oaspetilor. Se acorda doar lovitura de la colt, dar faza fixa e irosita cu usurinta de gazde.