2
Astra Giurgiu
Erico 74' Llullaku 60'

Debut nefast pentru Miriuta la Hermannstadt

Astra Giurgiu s-a impus, cu 2-0, in deplasare contra lui Hermannstadt, echipa pe care preluarea de catre Vasile Miriuta n-a reusit sa o scoata, pentru moment, din criza de rezultate.

Llullaku a ratat cea mai mare ocazie a primei reprize, in minutul 35, cand excelent lansat in careu de o pasa a lui Alibec, atacantul albanez a trimis pe langa poarta.

Acelasi Llullaku avea sa deschida scorul dupa pauza, in minutul 59, printr-o lovitura de la 11 metri executata cu sut pe jos. Penalty obtinut de Begue la un duel pentru balon cu Pamfile.

In minutul 74 Erico da Silva a majorat avantajul Astrei dupa o faza de la coltul terenului.

Pana la final portarul oaspetilor Lazar a avut trei interventii decisive la suturile lui Dalbea, Tsoumou si Petrescu.

Hermannstadt: Căbuz – Company, Mijuskovic, Dandea, Pamfile – Antonov (Blănaru ’66), Dâlbea, Curtean (Bruno ’76) – Petrescu, Tsoumou, Nkololo (Rusu ’56). Antrenor: Vasile Miriuţă;

Astra Giurgiu: Lazar – Belu, Erico, Cestor, Trusescu - Koukou, Biceanu (Roşu ‘90+1) – V. Gheorghe (Zoua ’46), Begue, Llullaku – Alibec (Bejan ’87). Antrenor: Gheorghe Mulţescu;

Cartonaşe galbene: Pamfile ’30, Mijuskovic ‘79 / Alibec ‘86;

Arbitriu: Radu Petrescu.

17:51

90'

Petrescu il intinde pe Lazar cu un sut la coltul scurt si e finalul partidei.

87'

Alibec paraseste terenul dupa ce comite un fault de galben. In locul acestuia intra Bejan.

82'

Lazar pune o mana salvatoare si respinge in corner sutul lui Tsoumou.

79'

Mijuskovic este avertizat pentru un fault in propria jumatate.

75'

Sut de senzatie trimis de Dalbea si o interventie la fel de spectaculoasa din poartea portarului Lazar.

74'

Gol Erico!

Astra se desprinde pe tabela prin reusita lui Erico dupa o lovitura de la colt. Portarul Cabuz a iesit pe sub minge, eroare care s-a dovedit decisiva.

73'

Zoua patrunde in careul advers puternic talonat de Dandea si suteaza spre coltul scurt. Respinge Cabuz in corner.

60'

Gol Llullaku!

Astra deschide scorul din lovitura de la 11 metri prin Llullaku.

58'

PENALTY!!!

Pamfile il faulteaza in careu pe Begue si Radu Petrescu acorda lovitura de la 11 metri pentru Astra.

53'

Cabuz respinge sutul lui Biceanu din afara careului. Sansa buna de gol pentru Astra.

46'

Zoua in locul lui Gheorghe la Astra.

46'

16:47

Pauza la Targu Mures.

36'

Cea mai mare ocazie de pana acum este ratata de Astra prin Llullaku. Excelent pus in pozitie de finalizare de pasa lui Alibec, atacantul albanez trimite pe langa poarta.

32'

Eroare comisa de Mijuskovic in propria jumatate si Begue este aproape de finalizare. Reluare cu capul peste poarta.