Gloria Buzau
0
0
UTA

Gloria Buzău - UTA 0-0, în manșa tur a barajului pentru menținere/promovare în Liga 1

Echipele Gloria Buzău (Liga 2) și UTA Arad (Liga 1) au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul tur al barajului de menținere/promovare în prima ligă. Un meci în care gazdele au avut un gol anulat în prima repriză pentru o poziție afară din joc.

15:54 Final de partidă. Totul se va decide în returul de la Arad programat pe 3 iunie.

MIN.75 - Contraatac al celor de la UTA, mingea ajunge la Roger, dar acesta întârzie execuția și este deposedat. A fost cea mai importantă fază a reprizei secunde.

15:06 A început partea secundă.

14:50 Pauză în meciul de la Buzău. Tabela arată în continuare 0-0.

MIN.31 - O nouă șansă ratată de buzoieni. Dudu Feitoza a trimis din interiorul careului peste poartă.

MIN.30 - Arădenii se retrag cu greutate după o ocazie ratată de Keșeru din câțiva metri și Boiciuc trimite violent în bara transversală.

MIN.18 - Gazdele scutură plasa prin Boiciuc. De la margine fanionul este sus pentru o poziție de offside.

MIN.4 - Ocazie pentru UTA la șutul lui Pop blocat de portarul Rusu.

14:03 Start de partidă la Buzău.

Gloria Buzău: Rusu - Otelita, Lopez, Wiktorski, Salceanu - Trebotic, Virtej - Feitoza, Grecu, Boiciuc - Blejdea.

UTA: Iacob - Vukcevic, Chindriș, Hoxhallari, Abeid - Roger, Anton, Ubbink - Keșeru, Postolachi, Pop.

Arbitru: Andrei Chivulete.