2
FC Voluntari
Costin 81' Rata 58'

Asa am trait Gaz Metan - Voluntari

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Gaz Metan Medias - FC Voluntari din etapa a 8-a in CASA Liga 1.

20:13

81'

Gol Costin!

Cei de la Voluntari revin la conducere. A fost o centrare din dreapta transformata in gol de Costin cu o lovitura de cap din sase metri.

73'

Gol MatiasGaz!

Gaz Metan egaleaza prin Matias. Reluare cu capul dupa o centrare din stanga.

59'

Vlad in locul lui Briceag la oaspeți.

58'

Gol Rata!

Costin trimite in centrul careului si Vadim Rata reia din prima in poarta.

55'

Nemec respinge dupa un corner al gazdelor.

46'

Velisar in locul lui Trif (Gaz Metan).

46'

19:03

Cele doua echipe raman la egalitate dupa primele 45 de minute.

45'

Marcelo Lopez (Voluntari).

41'

Offside la pasa pentru Marcelo Lopes (Voluntari).

39'

Centrare din dreapta si Morar (Gaz Metan) reia cu capul pe langa poarta.

29'

Valceanu intervine la sutul lui Costin.

12'

Ilfovenii insista mai mult. Briceag suteaza de la distanta peste poarta.

4'

Popa intervine la sutul lui Sarr (Voluntari).

1'

A început meciul de la Mediaș.

18:02

Gaz Metan: Vâlceanu - Gabriel Moura, Matricardi, Yuri, Trif - Iancu, Filip, Deaconu - Morar, Sarr, Grădinaru;

FC Voluntari: Popa - Ricardinho, Meleke, Armaş, Briceag - Crostin, Droppa, Raţă - Veiga Lopes, Nemec, Gheorghe

17:20

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 17 ori în principala competiţie internă, de 10 ori au câştigat medieşenii, de trei ori s-au impus ilfovenii, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

FC Voluntari este fără victorie pe terenul medieşenilor, unde au reuşit doar două remize în nouă deplasări!

Cea mai recentă întâlnire directă din campionat: 17 aprilie 2021, Gaz Metan - FC Voluntari 1-1 (V. Morar / L. Droppa).