4
0
FC Voluntari

Asa am trait Gaz Metan - Voluntari 4-0

Meciul Gaz Metan Medias - FC Voluntari a tras cortina peste etapa a 12-a din playout. Un meci extrem de important pentru ilfoveni in lupta pentru evitarea retrogradarii.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:21

90'

Gol Ely!

Lovitura libera transformata in gol de Ely Fernandes.

86'

Gol Olaru!

In cele din urma Olaru inscrie pentru 3-0 cu un sut din interiorul careului. Voluntariul e KO.

83'

Ocazie mare ratata de Olaru singur cu Mitrev, portarul Voluntariului.

68'

Gol Rondon!

Lovitura de la 11 metri transformata de Rondon cu un sut pe jos.

67'

Penalty pentru Gaz Metan obtinut de Olaru.

46'

S-a reluat meciul, ultimul al etapei a 12-a din playout.

21:18

Pauza la Medias.

33'

Se clatina din nou apararea Voluntariului si Olaru rateaza singur cu Mitrev, dupa ce portarul oaspetilor gafase incredibil trimitand in picioarele adversarului.

32'

Gol Caiado!

Centrare a lui Cretu si Caiado inscrie cu o lovitura de cap din plonjon la coltul lung.

19'

Ion Gheorghe scapa singur cu portarul Plesca dupa o cursa pe contraatac si este blocat in extremis.

1'

A inceput meciul.

0'

Gaz Metan Medias: Pleşca - Creţu, Larie, Micael, Buşu - Fofana, Luis Aurelio - Olaru, David Caiado, Ivanov - Rondon;

FC Voluntari: Mitrev - Hodorogea, Balaur, Armaş, Al. Vlad - Căpăţînă, Răuţă - G. Deac, I. Gheorghe, Popadiuc - Tudorie.

11:47

O singură înfrângere au suferit medieşenii pe teren propriu în acest an calendaristic, 0-1 cu Sepsi OSK (17 februarie).

Gaz Metan este echipa cu cel mai bun atac din play-out, 17 goluri marcate, dintre care șapte au purtat semnătura lui Mario Rondon.

FC Voluntari nu a mai câştigat în faţa ardelenilor din 14 august 2017, când s-a impus acasă cu 2-1. Au urmat două rezultate de egalitate şi patru victorii ale Gaz Metan, printre succesele medieşenilor numărându-se şi cel din ultimul joc, din 14 aprilie 2019, scor 2-1 în deplasare