1
FC Voluntari
Vodut 68'

Gaz Metan se dezlantuie ca o furtuna impotriva Voluntariului

Victorie categorica obtinuta de Gaz Metan Medias, vineri seara, in meciul disputat pe teren propriu cu FC Voluntari, scor 4-1, in etapa a 10-a din playout. Vedeti aici clasamentul actualizat din playout.

84'

Gol Buziuc!

Buziuc face 4-1 cu o lovitura de cap la coltul scurt.

68'

Gol Vodut!

Voluntariul reduce din diferenta prin Mihai Vodut.

61'

Gol Eric!

Dubla Eric si Gaz Metan conduce cu un neverosimil 3-0.

55'

Gol Buziuc!

Apararea Voluntariului viseaza in ghete si Buziuc face 2-0 cu o executie curioasa cu genunchiul.

54'

Sansa mare de 2-0 ratata de medieseni prin Curtean. Reluarea acestuia din 7 metri cu capul a fost blocata de portarul Balauru.

51'

Gol Eric!

Gaz Metan deschide scorul prin Eric dupa o faza personala in care l-a ridiculizat pe Acsinte.

21:19

Se termina o prima repriza anosta.

45'

Primul sut pe poarta al meciului vine in prelungirile primei reprize. Buziuc trebuie tinut minte ca autorul acestei executii pe centrul portii.

20'

Cernat incearca un sut direct de la peste 25 de metri si mingea nu trece departe de poarta.

8'

Corner

Prima lovitura de la colt a meciului apartine gazdelor. Petre executa pe prima bara, oaspetii resping pana la Eric, insa acesta rateaza sutul.