1
Voluntari
Balan 76'

Gaz Metan si Voluntari la egalitate. Un punct care nu ajuta pe nimeni

Gaz Metan Medias si FC Voluntari au incheiat la egalitate, scor 1-1, intr-un meci din etapa a 19-a. Click aici pentru live video stream legal.

Introdus in partea secunda a meciului, bosniacul Golubovic a deschis scorul cu o deviere la coltul scurt dintr-o pasa a lui Olaru.

Doar doua minute s-au bucurat mediesenii de avantajul existent pe tabela, Balan restabilind egalitatea cu o reluare din sase metri la centrarea lui Deac.

La 0-0 gazdele au avut o bara prin Mitic in urma unei faze de la coltul terenului.

Gaz Metan Mediaş: Greab - Buşu, Constantin, Cristea, Romeo - Mitic, Neagu (Golubovici '64), Danci (Bic '46) - Chamed, Olaru (Târcoveanu '79), Curtean. Antrenor: Cristian Pustai.

FC Voluntari: Balauru - Filipov, Balauru, M. Popescu, Acsinte - Novac, Răuţă (Deac '62) - Ivanovici (Cernat '77), Marinescu, Olteanu (Trandafirescu '90+2) - Bălan. Antrenor: Claudiu Niculescu.

Cartonaşe galbene: Buşu '66, Olaru '68, Mitici '72, Târcoveanu '81 / Filipov '47.

Meciul a fost arbitrat de Iulian Călin.

19:50

76'

Gol Balan!

Balan readuce egalitatea pe tabela din centrarea lui Deac in sase metri.

73'

Gol Golubovic!

Golubovic deschide scorul cu o reluare din cadere la prima bara dupa centrarea lui Olaru.

71'

Mitic reia cu capul in bara dintr-o centrare venita din corner. Ilfovenii au scapat ca prin urechile acului de gol.

70'

Chamed rateaza cea mai mare ocazie a mediesenilor.

69'

Cartonas galben incasat de Olaru.

66'

Busu opreste un contraatac al oaspetilor la centrul terenului cu pretul unui galben. Novac ar fi scapat singur spre poarta.

65'

Golubovic intra in locul lui Neagu la gazde. Mutare ofensiva pentru echipa lui Pustai.

46'

Start de repriza secunda.

18:47

Iulian Calin fluiera finalul primei reprize, una nu foarte generoasa in faze de poarta.

43'

Greab se opune golului la o centrare in fata portii.

34'

Curtean reia pe langa poarta dupa o centrare din corner.

18'

Olaru ajunge la finalizare din pasa lui Curtean. Iese Balauru si respinge in corner.

12'

Balan rateaza deschiderea scorului dupa o minge pierduta de medieseni in propria jumatate. Constantin a pasat la un adversar.