2
Viitorul
Houri 74' Dragus 31'

Asa am trait Gaz Metan - Viitorul 2-2

Etapa intermediara cu numarul 18 a continuat, miercuri, cu meciul dintre Gaz Metan si Viitorul.Apasati aici pentru live video.

19:22

89'

Gol Yazalde!

Gaz Metan restabileste egalitatea dupa o faza fixa de la coltul terenului. Centrare pe scurt, Olaru deviaza cu capul spre bara a doua si Yazalde pune hotarat capul acolo pentru 2-2.

86'

De Nooijer patrunde in careul gazdelor, dar nu stie ce sa faca cu mingea.

80'

Vodut vede cartonasul galben.

78'

Yazalde surprinde apararea Viitorului si nu reuseste sa trimita in poarta din centrul careului.

74'

Gol Houri!

Viitorul trece la conducere prin reusita lui Houri. Sut din interiorul careului care ii da mainile peste cap lui Plesca.

73'

Centrare a lui Ciobanu din dreapta, insa Vodut nu reuseste sa reia decisiv pe poarta.

65'

Romeo trimite in fata portii si Olaru ajunge cu intarziere la finalizare.

60'

Vodut reia cu capul pe langa poarta Gazului.

46'

18:18

Pauza la Medias.

44'

Popa mai scoate un galben, de aceasta data pentru de Nooijer.

39'

Fortes este si el avertizat.

39'

Banderola de capitan ajunge pe bratul portarului Plesca.

38'

Cartonas rosu !

Marius Constantin vede rosu direct pentru o lovitura cu cotul la o saritura in careul advers.

31'

Gol Dragus!

Viitorul egaleaza prin Dragus, jucator care inscrie pentru 1-1 cu latul din pasa lui Vodut. De remarcat si pasa lunga trimisa de Ianis Hagi in spatele apararii adverse.

25'

Gol Luchin (ag)!

Gaz Metan deschide scorul prin autogolul fundasului Luchin la centrarea lui Busu din flancul stang.

22'

Primul corner pentru Viitorul. Ianis Hagi confisca mingea, dar centrarea acestuia lasa de dorit.

17'

Fernandes cade in careul celor de la Viitorul la un duel cu Duarte si gazdele solicita penalty.

16'

Fernandes suteaza pe langa poarta.

13'

Cojocaru retine in doi timpi o minge trimisa spre poarta din stanga.

10'

Patrundere a lui Dragus pe stanga, insa centrarea este imprecisa.

4'

Luchin urmareste o minge respinsa de apararea gazdelor si suteaza pe langa poarta.

3'

Vodut obtine lovitura libera la un duel cu Diallo.

1'

A inceput meciul de la Medias

0'

GAZ METAN
12 Plesca - 20 Cretu, 5 Diallo, 23 Constantin, 24 Busu - 15 Cristea, 6 Aurelio - 80 Romeo, 10 Olaru, 11 Fernandes - 9 Fortes.

VIITORUL
12 Cojocaru - 30 Duarte Lopes, 4 Luchin, 2 Ghita, 6 de Nooijer - 93 Artean, 99 Baluta, 11 Vina - 10 Hagi, 9 Vodut, 13 Dragus.

10:49

Meciul e arbitrat de Catalin Popa la centru.

10:48

Gaz Metan este fara victorie in ultimele trei meciuri contra celor de la Viitorul.

10:48

Viitorul are sase meciuri consecutive castigate in deplasare. De la 0-2 cu Craiova in 22 septembrie cei de la Viitorul n-au mai pierdut pe teren strain.