1
Steaua
Alibec 30'

Asa am trait Gaz Metan - Steaua 1-1

Am transmis live text in aceasta pagina de la ora 20:30 duelul dintre Gaz Metan Medias si Steaua, unul cu implicatii majore in lupta pentru titlu si playoff in Liga 1.

22:24

George Gaman trimite cele doua echipe la cabine.

90'

Ocazie mare ratata de Sikorski. Mingea il loveste in piept pe Nita, apoi Tamas indeparteaza balonul.

81'

Tahar suteaza peste poarta dupa pasa lui Sikorski. Se joaca pe contre, ambele echipe cautand sa dea lovitura de gratie.

78'

Cretu reia cu capul putin pe langa poarta lui Nita.

74'

Nita blocheaza sutul lui Sikorski din marginea careului.

70'

Ocazie pentru Steaua la devierea lui Tamas si reluarea lui Momcilovic pe langa poarta.

69'

Muniru plateste pentru erorile de mai devreme si este schimbat de Moke. La gazde intra Petre in locul lui Buziuc.

65'

Muniru pierde mingea in propria jumatate si Sikorski este lasat singur cu portarul de pasa lui Eric. Mingea trimisa de Sikorski trece pe langa poarta stelista.

62'

Acelasi Enache se trezeste cu mingea la picior in centrul careului, insa trimite mult peste poarta.

61'

Enache obtine cornerul dupa un sut in forta la centrarea lui Alibec.

57'

Alibec cade in careu, dar George Gaman nu acorda penalty-ul dorit de stelisti.

57'

Reactie de orgoliu a stelistilor. Jakolis centreaza periculos in careu si Trtovac respinge in corner.

54'

Gol Sikorski!

Gaz Metan egaleaza prin Sikorski in urma loviturii de la colt de care au beneficiat gazdele.

53'

Eroare comisa de Enache in flancul drept si Rugasevic obtine lovitura de la colt.

52'

Inca o schimbare la Steaua: intra Tanase in locul lui De Amorim.

50'

Schimbare la Steaua: intra Boldrin in locul lui Gnohere.

48'

Gol anulat gazdelor pentru un offside la Sikorski.

48'

Doua cornere la rand pentru Gaz Metan in debutul partii scunde.

46'

S-a reluat jocul.

45'

Ultima faza a primei reprize intr-un climat tensionat dupa un fault a lui Muniru asupra lui Eric. Mijlocasul stelist a si primit cartonasul galben.

44'

Incursiune a lui Alibec pe stanga si pasa in dreapta pentru Gnohere. Intervine Greab si stopeaza atacul stelist. Gnohere il aplauda pe Alibec pentru intentia sa.

41'

Alibec centreaza pe bara a doua si Tamas nu prinde cadrul portii.

33'

Contraatac al Stelei trei contra trei. Gnohere joaca in dreapta pentru Jakolis, insa acesta rateaza returul si Gazul scapa cu fata curata.

32'

Tamas respinge deloc convingator, insa Nita are o interventie sigura la sutul lui Munteanu din marginea careului.

30'

Gol Alibec!

Steaua deschide scorul prin Alibec. Sut cu dreptul la coltul lung din centrarea lui Gnohere.

29'

Sansa mare irosita de gazde la pasa prea tare trimisa de Munteanu in fata portii pentru Buziuc. Stelistii au fost prinsi pe calcaie.

26'

Un joc cu numeroase pase gresite de ambele parti. Meciul nu are un ritm pera sustinut.

14'

Acelasi Alibec suteaza in zidul gazdelor si Steaua iroseste aceasta sansa.

14'

Alibec obtine lovitura libera in marginea careului advers. A fost calcat acolo de Bic.

10'

Pintilii incearca sutul de la distanta, insa mingea este pe centru si nu-i pune probleme lui Greab.

8'

Sansa mare de gol irosita de gazde prin Munteanu. Mingea a fost blocata in extremis de Nita.