1
Sepsi
Karanovic 67'

Remiza intre Gaz Metan si Sepsi

Etapa a 3-a a continuat, sambata, cu meciul Gaz Metan Medias - Sepsi Sf.Gheorghe. Partida e LIVE TEXT aici dupa ora 18:00.

Mediesenii au deschis scorul prin Chamed in minutul 34, egalarea celor de la Sepsi venind in partea secunda de la Karanovic in minutul 67.

Gaz Metan a jucat ultimele patru minute din timpul regulamentar in inferioritate numerica, dupa ce Rosu a fost eliminat pentru cumul de cartonase galbene.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Creţu, Larie, M. Constantin, Velisar - Droppa, Roşu – Chamed (Sanoh ’71), Olaru (Popa ’88), Ely Fernandes (Romeo ’64) - S. Buş. Antrenor: Edi Iordănescu.

Sepsi Sfântu Gheorghe: Niczuly - Dimitrov, Barisic, Tincu, Fl. Ştefan - Vaşvari - Y. Hamed (Karanovic ’59), Fulop (Velev ‘46), D. Flores (Simonovski ’82), Gal-Andrezly - N. Carnat. Antrenor: Csaba Laszlo.

Cartonaşe galbene: Olaru ’32, Creţu ’53, Roşu ’58, ‘86 / Fulop ’29, Flores ’68, Vaşvari ‘87.

Cartonaş roşu: N. Roşu '86.

Andrei Antonie (arbitru).

19:53

86'

Cartonas rosu !

Gazdele raman in inferioritate numerica dupa ce Rosu a primit al doilea galben.

67'

Gol Karanovic!

Sepsi egaleaza prin Goran Karanovic.
46'
18:46
Pauza la Medias.

34'

Gol Chamed!

Gaz Metan deschide scorul prin Chamed.
1'
Meciul este arbitrat de Sorin Antonie.
1'
A inceput meciul.
13:25

Gaz Metan şi Sepsi OSK s-au mai întâlnit de șase ori în Liga 1, fiecare a reuşit câte două victorii, iar alte două jocuri s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 17 februarie 2019, Gaz Metan - Sepsi OSK 0-1, marcator Birahima Tandia.

Doar o înfrângere au suferit sibienii pe teren propriu în 2019, chiar în faţa covăsnenilor, pe 17 februarie (Gaz Metan - Sepsi OSK 0-1), în rest au cinci victorii şi tot atâtea rezultate de egalitate.