1
Sepsi
Tandia 9'

Asa am trait Gaz Metan - Sepsi 0-1

Al doilea meci programat, duminica, in Liga 1 Betano le-a adus fata in fata pe Gaz Metan Medias si Sepsi Sf.Gheorghe, doua echipe cu ambitii la un loc in playoff.Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video Gaz Metan - Sepsi

19:23

90'

Patru minute de prelungire.

85'

Yasin Hamed îi ia locul lui Ibrahima Tandia la Sepsi OSK.

78'

Daisuke Sato îi ia locul lui Florin Stefan la Sepsi OSK.

76'

Tentativa nereusita de sut din partea lui Sebastian Mailat. Gaz Metan macina in continuare in gol.

69'

Inlocuire si la Sepsi: Sebastian Rudol în locul lui Joseph Mensah.

65'

Andre Micael nu mai poate continua si este inlocuit cu Pedro Mendes.

59'

Marius Constantin (Gaz Metan) primeste cartonasul galben si va suspendat etapa urmatoare.

58'

Lovitura libera pentru gazde. Chamed trimite pe langa poarta.

49'

Mario Rondon (Gaz Metan) este avertizat!

48'

Vasvari suteaza pe langa poarta. Sepsi ramane si in acest debut de repriza echipa mai prezenta in joc.

46'

Start de repriza secunda.

18:18

Pauza la Medias.

38'

Chamed cauta coltul lung si Fejer respinge acrobatic in corner.

36'

Florin Stefan trimite pe langa poarta. Mare ocazie ratata de Sepsi.

32'

Adrian Rus (Sepsi) evde cartonasul galben pentru un fault din spate.

31'

Rondon reia pe langa poarta celor de la Sepsi. Cea mai importanta ocazie a gazdelor in acest meci.

21'

Kovacs vine la margine si-l avertizeaza pe Iordanescu. La urmatoarea abatere tehnicianul gazdelor va fi trimis in tribuna.

20'

Centrare a lui Mensah din flancul drept si Tandia reia cu capul peste poarta. In continuare cei de la Sepsi domina meciul.

17'

Diallo a intrat in locul lui Trif la gazde. Acesta din urma a parasit terenul accidentat.

10'

⇒ Pentru Tandia acesta este golul cu numarul zece in acest sezon de Liga 1.

9'

Gol Tandia!

Sepsi deschide scorul prin Tandia din lovitura de la 11 metri. Un inceput ideal pentru vizitatori.

7'

Doua cornere la rand pentru Sepsi si in cele din urma oaspetii se aleg cu mai mult. Penalty pentru covasneni pentru un hent vazut de Kovacs.

1'

Istvan Kovacs fluiera startul meciului de la Medias.

17:30

17:18

Gaz Metan şi Sepsi OSK s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă din România, de două ori s-au impus sibienii, un joc s-a terminat cu victoria covăsnenilor, iar alte două partide s-au încheiat la egalitate.

Cea mai recentă confruntare directă: 7 octombrie 2018, Sepsi OSK - Gaz Metan 1-2 (goluri înscrise de Yaşin Hamed / Iulian Cristea, Dias Caiado).

Eugen Neagoe vs Edward Iordănescu: duel în premieră.

Edward Iordănescu vs Sepsi OSK: două jocuri - o victorie - o remiză.

Eugen Neagoe vs Gaz Metan: 8 jocuri - 3 victorii - 3 înfrângeri - două remize.