1
Poli Iasi
Duranovic 83'

Asa am trait Gaz Metan - Poli Iasi 2-1

Etapa a 18-a din CASA Liga 1 a continuat, duminica, cu meciul Gaz Metan Medias - Poli Iasi. Partida a fost live text in aceasta pagina de la ora 18:00.

19:51

Final de meci.

90'

Branescu urca in careul advers la un corner.

83'

Gol Duranovic!

Poli Iasi reduce din diferenta cu un sut din interiorul careului trimis de Duranovic.

73'

Gaz Metan aproape de 3-0. Bara o salvează pe Poli Iasi.

66'

Onea suteaza de putin pe langa poarta gazdelor.

62'

Baco intervine decisiv si blochează sutul lui Zajmovic.

46'

18:46

Pauza la Medias.

45'

Centrare in fata portii gazdelor, insa Onea ajunge cu intarziere la intalnirea cu balonul.

38'

Branescu retine sutul lui Valente cu dreptul de aceasta data.

28'

Mihalache in locul lui Passaglia (Poli Iasi).

23'

Gol Valente!

Gazdele se desprind pe tabela prin Ricardo Valente. Patrundere in careu si sut cu stangul sub bara.

19'

Gol Nitu!

Gaz Metan deschide scorul pe contraatac prin Nitu din centrarea lui Horsia.

13'

Chamed suteaza pe langa poarta din lovitura libera.

11'

Frasinescu (Poli Iasi) il opreste neregulamentar pe Valente. Gazdele au solicitat chiar rosu.

1'

A inceput meciul de la Medias.

0'

Gaz Metan - Poli Iasi

13:59

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 17 ori în principala competiţie internă, fiecare şi-a trecut în cont câte șapte victorii, iar alte trei jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Gaz Metan gazdă: 8 meciuri - 3 victorii Gaz Metan - două remize - 3 succese Poli Iaşi.

Gaz Metan a marcat cel puţin un gol în șapte dintre cele opt jocuri disputate în acest sezon din postura de gazdă.

Ieşenii sunt neînvinşi în ultimele două deplasări din CASA Liga 1: 1-0 cu FC Hermannstadt şi 1-1 cu Chindia.