4
Astra
Balaure 75' Ionita 64' Radut 50' Fatai 38'

Asa am trait Gaz Metan Medias - Astra Giurgiu

Am transmis live text in aceasta pagina meciul din playoff dintre Gaz Metan Medias si Astra Giurgiu.

22:51

Final de partida. Victorie categorica pentru Astra Giurgiu pe terenul unui Gaz Metan care n-a miscat in front.

75'

Gol Balaure!

Radunovic centreaza din stanga si Balaure reia cu capul in poarta pentru un neverosimil 4-0 pentru Astra.

64'

Gol Ionita!

Astra duce scorul la 3-0 cu o reluare prin alunecare dupa o centrare din flancul drept.

60'

Minge in adancime pentru Budescu. Viteza n-a fost niciodata punctul lui forte.

50'

Gol Radut!

Radut perforeaza poarta adversa cu un sut spectaculos din afara careului.

46'

21:52

Pauza la Medias.

38'

Gol Fatai!

Astra deschide scorul prin Kehinde Fatai.

26'

Ocazie a gazdelor ratata de Velisar cu un sut scos de Lazar de sub transversala.

22'

Lazar respinge sutul de la distanta trimis de Cardoso.

21'

Budescu aproape de gol. Se opune Plesca.

1'

A inceput meciul.

0'

Gaz Metan: Pleșca – Butean, Larie, Juel-Nielsen, Velisar – R. Popa, De Moura – Ciocan, Drăghici, Trif – Cardoso.

Astra: Lazar – Șerban, Graovac, Dandea, Radunovic – Răduț, Simion, Crepulja, Ioniță II – Fatai, Budescu.

12:05

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 23 de ori în principala competiţie internă, de cinci ori au câştigat medieşenii, de opt ori s-au impus giurgiuvenii, iar alte 10 partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Gaz Metan gazdă: 11 jocuri - două succese Gaz Metan - opt remize - o victorie Astra.

23 februarie 2020, Gaz Metan - Dinamo 1-0 a fost singura victorie reuşită de medieşeni pe teren propriu în acest an, interval în care au mai înregistrat două remize şi două înfrângeri.