0
0
Juventus Bucuresti

Nimic la nimic in derby-ul suferintei din Liga 1

Etapa a 25-a din Liga 1 Betano a debutat vineri seara la Medias cu meciul Gaz Metan - Juventus Bucuresti, ultimele doua echipe in clasament.

Gaz Metan Mediaş: Pleşca - Diogo, M. Constantin, Sîrghi, Popovici - Neagu (Creţu '58), Rosado - Caiado (Ely '69), Olaru, Chamed (Târcoveabu '78) - Rondon. Antrenor Cristian Pustai;

Juventus Bucureşti: Drăghia - Kardes, Wallace, Leca, Ştefan - Acolatse - Rabei (D. Popescu '80), V. Gheorghe, Băjenaru (Simion '75), Ciobanu - Ciolacu (Elek '46). Antrenor Marius Baciu.

Cartonaşe galbene: Rosado '4, Diogo '68 / Acolatse '11, V.Gheorghe '82, D.Popescu 90+3.

Meciul a fost arbitrat la centru de Iulian Calin.

19:53

Final de partida. Mediesenii au avut ultima ocazie de a inscrie, insa au irosit o lovitura libera.

85'

Rosado suteaza in bratele lui Draghia dintr-o lovitura libera.

79'

Diogo centreaza in careul oaspetilor, dar mingea trece alaturi.

77'

Simion intra in locul lui Bajenaru la Juventus.

65'

Chamed suteaza peste poarta din lovitura libera.

61'

Cea mai mare ocazie a meciului este ratata de gazde la mingea sutata de Rosado din lovitura libera si deviata de Rondon spre coltul lung. Respinge Draghia in corner.

58'

Centrare periculoasa a gazdelor din lovitura libera. Mingea cade in fata portii si iese in afara terenului.

58'

Cretu intra in locul lui Neagu la gazde.

46'

Se reia jocul. O schimbare la oaspeti: Elek in locul lui Ciolacu.

18:47

Pauza la Medias dupa o prima repriza modesta.

42'

Plesca iese gresit pe centrare si Ciobanu trimite mult peste poarta.

40'

Contraatac al oaspetilor prin turcul Kardesh. Centrarea acestuia este respinsa de Sirghi.