3
FCSB
Bus 90' Olaru 31' 11'

Asa am trait Gaz Metan - FCSB 2-3

Etapa a 11-a din CASA Liga 1 s-a incheiat, duminica seara, cu meciul Gaz Metan Medias - FCSB.

22:54

Dupa sase minute de prelungire Sebastian Coltescu fluiera finalul partidei.

90'

Buzbuchi blocheaza sutul lui Buziuc dupa o faza de contraatac a ros-albastrilor.

90'

Gol Bus!

FCSB conduce pentru a treia oara. Bus a transformat de la 11 metri.

89'

Penalty!

Octavian Popescu patrunde in dribling in careul advers si obtine lovitura de la 11 metri in duel cu Butean.

88'

Final nebun la Medias, cu un joc pe contre. Valente rateaza singur cu Vlad. Super interventie din partea portarului FCSB.

76'

Bus trimite din intoarcere pe langa poarta. Octavian Popescu a saltat acolo mingea pentru atacantul FCSB.

76'

Deaconu il vede iesit pe Vlad din poarta si incearca o finalizare de la centrul terenului. Mingea se duce alaturi.

62'

Sansa uriasa ratata de gazde prin Cardoso. Acesta reia cu capul pe langa poarta din cativa metri.

60'

Gol Valente!

Cardoso trimite in careu pentru Valente, acesta preia cu dreptul si finalizeaza cu stangul printre picioarele lui Cretu. Finalizare la coltul lung.

54'

Vlad se opune golului la o reluare din apropiere. Faza creata de Cardoso.

50'

Bus scapa spre poarta gazdelor, dar suteaza slab din cadere si Buzbuchi retine.

46'

21:48

Pauza la Medias.

44'

Bus se intoarce in marginea careului si trimite in bara. A doua bara in dreptul celor de la FCSB.

31'

Gol Olaru!

FCSB revine la conducere prin acelasi Olaru din pasa lui Tanase, dupa ce decarul bucurestenilor ratase singur cu Buzbuchi pe conatraatac.

28'

Man iese accidentat. Bus intra la FCSB.

25'

Sansa uriasa ratata de Morutan singur cu portarul dupa un contraatac. Buzbuchi s-a opus golului.

24'

Cretu respinge in extremis din fata lui Deaconu la centrarea oferita de Valente din flancul drept.

23'

Vina trimite in forta de la distanta. Mingea se duce mult peste poarta.

22'

Morutan trimite in fata portii. Respinge Larie in corner.

17'

Cardoso vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Cristea.

15'

Gol Deaconu!

Gaz Metan egaleaza din penalty prin Deaconu. A patra etapa cu gol marcat pentru acesta.

15'

Penalty!
Cretu il faulteaza pe Luis Nitu si Coltescu acorda lovitura de la 11 metri fara ezitare.

13'

FCSB recupereaza in jumatatea adversa, dar Tanase rateaza executia. Perianu incercase si el sutul, dar a trimis in blocajul unui adversar.

11'

Gol Olaru!

FCSB deschide scorul la a treia ocazie. Olaru marcheaza impotriva fostei sale echipe din centrarea lui Morutan. Finalizare cu capul din preajma lui Larie.

8'

Inca o sansa de gol ratata de acelasi Morutan. Sutul acestuia e blocat de portarul Buzbuchi.

5'

Morutan face spectacol in careul advers si doar bara il salveaza pe Buzbuchi.

1'

A inceput meciul de la Medias.

0'

Gaz Metan: Buzbuchi - Butean, Larie, Baco, Velisar - Alceus, Da Silva - Niţu, Deaconu, Ze Manuel - Cardoso.

FCSB: Vlad - Creţu, Cristea, Miron, Panţîru - D. Olaru, Perianu, Vînă - Moruţan, Man, Tănase.

12:39

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 30 de ori în principala competiţie internă, de cinci ori au câştigat medieşenii, de 19 ori s-au impus bucureştenii, iar alte șase jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Gaz Metan gazdă: 15 meciuri - 3 victorii Gaz Metan - 4 remize - 8 succese FCSB.

Cea mai recentă întâlnire directă: 25 iulie 2020, Gaz Metan - FCSB 0-1, gol înscris de Ionuţ Vînă.