4
0
FCSB

Asa am trait Gaz Metan - FCSB

Cel mai asteptat meci al etapei s-a jucat duminica seara la Medias intre Gaz Metan si FCSB, echipa care a pierdut patru meciuri la rand in campionat si care vine cu un nou antrenor principal pe banca.

22:59

85'

Gol Velisar!

Gaz Metan se duce la 4-0 pe tabela prin reusita lui Velisar.

85'

Cartonas rosu !

Bozhidar Chorbadzhiyski vede si el al doilea galben fiind eliminat.

65'

Gol Cardoso!

Gaz Metan face 3-0 prin Cardoso din 11 metri.

64'

Dezastru pentru FCSB. Cartonas rosu pentru Cristea si penalty in favoarea gazdelor.

62'

Gnohere intra in locul lui Belu la FCSB.

58'

Gol Constantin!

Marius Constantin transforma de la 11 metri pentru 2-0.

56'

Balgradean comite o gafa incredibila dupa o preluare dezastruoasa si provoaca penalty in duel cu Bus.

50'

Sansa mare de gol si pentru FCSB la reluarea lui Salomao.

49'

Cardoso reia cu capul si mingea loveste bara apoi ajunge cu sansa in bratele lui Balgradean.

46'

Popescu in locul lui Pintilii la FCSB.

21:51

Pauza la Medias.

45'

Bus rateaza incredibil cu toata poarta goala in fata. Un contraatac ca la carte pentru gazde.

43'

Oaida reia periculos dupa cea mai consistenta actiune a celor de la FCSB.

37'

Sansa uriasa ratata de FCSB. Moutinho trimite in bara, dupa care Roman ii strica o minge in fata portii lui Oaida.

36'

Se reia jocul cu o lovitura libera trimisa de Ely Fernandes. Mingea se duce peste poarta.

35'

Vlad nu mai poate continua si Balgradean se pregateste sa intre in poarta.

31'

Bozhidar Chorbadzhiyski (FCSB).

29'

Iulian Cristea (FCSB).

23'

Nicolao Dumitru (Gaz Metan).

18'

Gol Olaru!

Gaz Metan deschide scorul prin Olaru, jucator care profita de o minge respinsa in fata de Vlad. Inca o gafa a portarului de la FCSB.

10'

Se clatina defensiva ros-albastrilor si Vlad se opune golului la sutul lui Bus. Faza de unu contra unu.